Antradienis, 06 Lapkritis 2018 11:44

Medeinos skautai atšventė 10 –ąjį gimtadienį

Prieš 10 metų Sedoje įsikūrė Medeinos draugovė, mat septintokės Gytė Donielaitė, Agnė Domarkaitė ir dar keletas užsidegusių jaunuolių labai norėjo pradėti skautauti. 2008 m. rugsėjo pabaigoje susibūrė 15 jaunuolių ir susikūrė 3 skiltys. Šiuo metu Medeinos draugovėje yra apie 50 skautų veikiančių aštuoniose skiltyse. Renginyje, skirtame paminėti draugovės įkūrimo 10-metį, dalyvavo virš 110 žmonių. Sediškių atvyko pasveikinti sesės ir broliai iš Žemynos, Vydūno, Šv. Jurgio draugovių, vyresnieji skautai. Iš ryto skautai patraukė į žygį link Sedos girios. Čia Medeinos ,,baravykyne“ vyko skautiškos statybos. Jėgas skautukai atgavo paskanavę Vigestos dešrelių. Vakare gimnazijos aktų salėje vyko pagrindinis renginys. Labai džiaugėmės sulaukę senųjų Medeinos draugovės skautų, kurie noriai dalijosi savo prisiminimais. Smagu, kad ir skautų mamos dalyvavo šventėje, šį renginį parėmusios įvairiomis daržovėmis iš kurių skautai pasigamino skanų troškinį. Už dovaną ir paramą renginiui esame dėkingi UAB ,,Vigesta“. Už skanias ir sočias picas dėkojame MB ,,Momentunas“. MB ,,Puokštė“ paramos dėka Medeinos skautai pasipuošė naujais antsiuvais ant skautiškos uniformos. Po gimtadienio sediškiai dar visą savaitę organizavo įvairias veiklas gimnazijos bendruomenei: organizavo žaidimus, vaišino arbata, sausainiais ir net skautiška koše. Jubiliejinį gimtadienį užbaigėme pačia svarbiausia, Sedos klebono M. Ramanausko dovanota dovana – šventomis mišiomis už skautus.

 

Draugininkė sktn. vyresn. skautė Virginija Katkuvienė

 
Antradienis, 06 Lapkritis 2018 11:41

Jaunųjų ornitologų įspūdžiai iš Lenkijos

Šiais, kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapo Lietuvos Jaunųjų ornitologų mokslinės konferencijos nugalėtojai vyko į užsienį į paukščių palydėtuves. Šiemet keliavome į kaimyninę Lenkiją. Kelionės metu suskirstėme grupelėmis. Kiekviena grupelė ,,prižiūrėjo‘‘ tam tikras paukščių rūšis. Mes, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos jaunieji ornitologai, ,,prižiūrėjome‘‘ kikilius ir liepsneles. Žinojome, kad kikilis yra dažniausias Lietuvos paukštis. Bet kaip reikalai Lenkijoje? Mūsų grupei, deja, nepavyko užfiksuoti nei vieno kikilio, bet užfiksavome keletą liepsnelių. Daugiausiai liepsnelių matėme ir girdėjome Belovežo girioje. Ši giria paliko labai didelį įspūdį. Ji įtraukta i Unesco paveldo sąrašą, į girią galima patekti tik su gide. Ėjome kelis kilometrus pažintiniu taku ir susipažinome su girios biologine įvairove. Tai pat buvome Muguru nacionaliniame parke, praėjome pažintiniu taku ir grožėjomės gamta, čia pirmą kartą gyvenime pamatėme salamandrą. Beščadų nacionaliniame parke kopėme į kalnus, pirmą kartą pamatėme juodąją zylę. Turbūt visos kelionės metu didžiausią įspūdį mums paliko kalnai, vaizdas nuo viršaus nepakartojamas! Įspūdžių šioje kelionėje patyrėme tikrai daug ir įvairių, kai kurie pirmą kartą kopėme į kalnus, kai kurie pirmąjį kartą išvyko į užsienį. Kitiems tai buvo ne pirmas kartas, bet labai įsimintinas. Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 

8b kl. mokiniai Agnė Vaitkutė ir Mantas Dagenis

 
Penktadienis, 26 Spalis 2018 11:28

 

100 šviečiančių moliūgų

Dalyvaujame Sedos bendruomenės inicijuotoje akcijoje „100 šviečiančių moliūgų“ Gimnazijos mokiniai su tėveliais išskaptavo apie pusšimtį moliūgų ir jais papuošė Sedos A. Baranausko aikštę. Daugiausiai moliūgų išskaptavo 3a klasė - net devynis, 7a klasė- septynis

 

 
Penktadienis, 26 Spalis 2018 11:25

Vokiečių kalbos diena “WIR LERNEN UND SPIELEN”

Visoje Lietuvoje spalio 16-20d. skelbiama vokiečių kalbos savaitė. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Spalio 19d. mūsų gimnazijoje taip pat vyko popietė „Spielen und lernen“. Jos metu mūsų gimnazijos penktokai žaisdami mokėsi vokiškai pasisveikinti ir skaičiuoti. Penktokus mokė aštuntokai ir septintokai, kurie jau pramokę vokiečių kalbos. Pramokę penktokai varžėsi, kurie išmoko daugiau. Visi buvo šaunūs, tad visus pradžiugino dovanos: vokiški ženkliukai ir apyrankės bei saldainiai.

 

 
Penktadienis, 26 Spalis 2018 11:20

Penktokų priimtuvės

Vieną saulėtą spalio popietę gimnazijoje vyko 5-okų priimtuvės ("krikštynos"). 6-okai suorganizavo linksmą, šaunią ir gražią šventę savo bendramoksliams. Penktokai turėjo atlikti įvairiausias užduotis, papuošti auklėtoją, įveikti kliūtis, o viską puikiai atlikę, buvo apdovanoti skanėstais ir pažymėjimais. Visi buvo linksmi ir patenkinti.

 

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>