Antradienis, 16 Spalis 2018 08:14

 

Pirmokų mokslai Renavo dvaro parke 

Spalio 11 dieną pirmokai išvyko mokytis pasaulio pažinimo ir kūno kukltūros į Renavo dvaro parką. Nuvykę mokinukai susiskirstė į tris gamtos seklių komandas. Komandų kapitonėmis patapo pirmokų mamytės. Pirmiausia gamtos sekliai turėjo atidžiai apžiūrėti vietovę ir surasti nurodytus medžius, jų vaisius bei lapus. Antroji užduotis buvo išsaiškinti, kaip skirstomi medžiai, rasti ir užrašyti kuo daugiau pavyzdžių kiekvienos grupės pavyzdžių. Trečios užduoties metu reikėjo išsiaiškinti, kokias dalis turi medžiai. Atlikę užduotis mažieji gamtininkai patraukė ieškoti storosios Renavo eglės. Išsiaiškino, kad jai apkabinti reikia net septynių pirmokų. Sėkmingai įveikę visas užduotis mažieji gamtininkai žaidė įvarius judriuosius žaidimus.

 

 

 

 
Ketvirtadienis, 11 Spalis 2018 23:19

Minėjome poeto Vytauto Mačernio žūties dieną Poetas žuvo 1944 m spalio 7 d. Ši diena gimnazijoje minima kasmet. Abiturientai Šarnelėje lankė „Vizijas“. Gimnazijoje buvo rodomas Šilutės teatro spektaklis „Švytis“

 

 
Ketvirtadienis, 11 Spalis 2018 23:13

Programavimo savaitė

 

Šių metų spalio 6-21 dienomis Europoje ir Lietuvoje vyksta iniciatyva ES programavimo savaitė (Code Week). Spalio 10 dieną (trečią pamoką) šimtas mokyklų, dalyvaujančių projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, buvo pakviestos savo mokyklose organizuoti įvairius renginius, skirtus šiai savaitei. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos pradinukai prisijungė prie iniciatyvos. Jie, kartu su mokytoja R.Lange ,,programavo“ šokį. Savo renginį pavadinome ,,Judėk algoRITMU“. Mažieji, tarsi robotukai, kartojo komandas ir visi kartu sukūrė gražų šokį. Apie programavimo savaitę mokinimas papasakojo pavaduotoja D.Bružienė. Mažieji ,,programuotojai“ liko patenkinti programavimo savaitės paminėjimu šokiu. O mes, mokytojos, dėkojame R.Langei už šventę vaikams.

 

Pradinių klasių mokytojos

 
Ketvirtadienis, 11 Spalis 2018 22:46

Pasaulio pažinimo pamoka kitoje aplinkoje

 

 Spalio 10 d. 4b klasės mokiniai dalyvavo pasaulio pažinimo pamokoje kitoje aplinkoje „Ar daug pasaulyje religijų?“. Mokiniams pamoką vedę buvusi gimnazijos direktorė, istorijos mokytoja Genoveita Gricienė. Mokiniai daug sužinojo apie Sedpoje gyvenusius žydus, jų tradicijas. Aplankė žydų sinagogą, skerdyklą, kapines.

 

Gražina Vainutienė

 
Penktadienis, 05 Spalis 2018 07:26

Tyrėjų naktis

Rugsėjo 28d. vakarą 7 – IV klasių mokiniai buvo kviečiami į daugiau kaip dešimt metų gimnazijoje organizuojamą Tyrėjų naktį. Šiais metais susitikome su buvusiais gimnazijos abiturientais. KTU daktarantai Domantė Niūniavaitė ir Mantas Švažas pristatė savo kelionę mokslo labirintais ir gvildeno temą “Kaip tapti mokslininku?”. Svečiai supažindino su atliekamais tyriamaisiais darbais, papasakojo, kaip nuosekliai siekti užsibrėžto tikslo, kaip mokytis ir dirbti norint atrasti kažką naujo. Vakarą paįvairino Tomos ir Sirvydo Dagių pristatymas “Kaip pažįstame pasaulį keliaudami dviračiu?”. Po pusės metų kelionės centrine Amerika (nuo Kanados iki Panamos), jie drąsiai įrodinėjo, kad keliauti dviračiu ir patogu, ir pigu, ir aplinką gali pažinti visais pojūčiais. Vakaro metu mokiniai taip pat ieškojo atsakymų į klausimus apie mokslą ir mokslininkus.

Antrasis renginys - išvyka į Kamanų rezervatą su I air Ib klasėmis buvo organizuotas spalio 1d. Gražus oras ir rudeniška bei neįprasta miško aplinka leido suprasti, kodėl čia tyrimus atlieka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai. Kamanų rezervato visuomenės informavimo specialistė Kristina Grigaliūnienė ir vyr. specialistas Mindaugas Vaznonis tiek lankytojų centre, tiek keliaujant įrengtu taku įdomiai pristatė pievos, miško, pelkės ekosistemas. Plačiai rezervatą pamatėme palipę į 30m aukščio apžvalgos bokštą. Grįždami mokiniai dalinosi surinkta informacija apie augalus, gyvūnus, cheminius ir fizikinius reiškinius ir tikino papildę savo žinių bagažą. Gamtos mokslų mokytojos

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>