Ketvirtadienis, 10 Gruodis 2015 11:41

Renginiai AIDS dienai paminėti

Kasmet gruodžio 1 ąją pasaulyje minima kovos su AIDS diena. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe. Mūsų gimnazijoje šiai dienai paminėti buvo skirti du renginiai: protmūšis I – III kl. mokiniams “AIDS – geriau žinoti” ir viktorina 6 – 8 kl. mokiniams, kuriuos organizavo mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Z.Žiaugienė ir soc.pedagogė J.Štombergienė. Protmūšis vyresniųjų klasių mokiniams buvo nelengvas, pareikalavęs nemažai žinių, greitos orientacijos. Mokiniai prisiminė, kad AIDS klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik patys gali nuo jos apsisaugoti. Už dalyvavimą renginyje klasės buvo apdovanotos padėkos raštais. 6 – 8 klasių viktorina daugiau buvo orientuota į sveiką gyvenseną, žalingų įpročių prevenciją. Jei žmogus gyvena sveikai, neturi žalingų įpročių, galima išvengti tokių priklausomybių kaip rūkymas, alkoholio, narkotikų vartojimas. Pastaroji priklausomybė – pagrindinis kelias užsikrėsti ŽIV. Viktorinos pradžioje komandos pristatė namų užduotis – savo sukurtus ketureilius. Po išradingų prisistatymų prasidėjo tikra kova: testų, rebusų sprendimas, dėlionių rinkimas, užduotis komandų atstovams ir kt. Po smagiai ir svarbiausia prasmingai praleisto laiko mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir asmeniniais prizais.

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:12

„Mokinių savivaldos- iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“

Gimnazijos mokinių savivaldos atstovai kartu su kitų Mažeikių r., Šiaulių, Kretingos, Akmenės miestų gimnazijų savivaldų atstovais dalyvavo vaikų ir jaunimo socializacijos projekte „Mokinių savivaldos- iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“, kurį organizavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Svirskienė. Susitikimų metu vyko darbas grupėse, buvo svarstomos problemos, ieškoma būdų, kaip jas išspręsti. Buvo pasidalinta idėjomis, patirti

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:10

Svečiai gimnazijoje

Gruodžio 3 dieną Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją lankėsi Vilniaus dailės akademijos, Telšių fakulteto atstovai. Jie gimnazistams papasakojo apie kultūros paveldo išsaugojimą ir jo atgaivinimą. O po pristatymo, mokiniai galėjo pasivaišinti jų atvežtomis vaišėmis. Renginyje dalyvavo: Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas, Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro tyrėjas Ramūnas Banys, Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro restauratorius Dovydas Ušinskas.

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:06

"Metamorfozės" gastrolės

Gimnazijos teatro studija „Metamorfozė“ lapkričio pabaigoje išvykose rodė paskutiniuosius spektaklius pagal Anos Frank dienoraštį „Vaikai, norėję gyventi“. Lapkričio 25 d. buvo itin šiltai kviesti ir priimti Plungės Senamiesčio mokykloje. O jau lapkričio 27 d. dalyvavo respublikiniame mokyklinių teatrų festivalyje Klaipėdoje „Aitvarai“. Šis festivalis turi ilgametes tradicijas, kad į jį savo darbus veža Klaipėdos universiteto lietuvių filologijos ir režisūros specialybės absolventai. Iš Klaipėdos ir Plungės jaunieji aktoriai parsivežė ne tik geriausius įspūdžius, šilčiausias emocijas, bet ir gausybę dovanų.

 

Teatro vadovė L.Rojūtė- Maselskienė

 
Pirmadienis, 07 Gruodis 2015 10:09
Informuojame, kad gruodžio 1d. taikinimo komisijos posėdžio metu nesusitarta dėl 2015m. lapkričio 16d. LR Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui ir Švietimo ir mokslo ministrei A. Pitrėnienei pateiktų reikalavimų. Atsižvelgiant į tai buvo pasirašytas nesutarimų protokolas. Vadovaudamiesi LR Darbo kodekso 76-79 str., LR Profesinių sąjungų įstatymo 15, 22, 23 str., informuojame, kad skelbiamas dviejų valandų Švietimo šakos nacionalinis įspėjamasis streikas. Streikas vyks gruodžio 8d. nuo 8.00 val. iki 10.00 val. Tuo metu pamokos nevedamos.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>