Ketvirtadienis, 12 Lapkritis 2015 11:11

Pirmokų išvyka

Lapkričio 4 d. 1a ir 1b klasių mokiniai Urvikiuose kepė duonelę: patyrė daug džiaugsmo patys formuodami savo kepaliuką, žaidė ir pažino duonelės kelią, sužinojo krašto tradicijas.

 
Pirmadienis, 09 Lapkritis 2015 08:37

Sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“

Spalio 22 dieną, Židikuose, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, vyko sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“. Septintus metus iš eilės Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės organizuotame festivalyje, dalyvavo dešimt kolektyvų tarp jų ir mūsų gimnazijos dainų studija „Vizija“. Choristai atliko dvi giesmes: „Ave Maria“ ir „Ryto maldoj“. Solistai: Grantas Kleinauskas ir Rimgailė Kličiūtė.

 

Karolina Musulaitė

 
Trečiadienis, 04 Lapkritis 2015 12:52

Penktokų priimtuvės

Spalio 23 dieną vyko viena iš kasmetinių švenčių – penktokų priimtuvės  „krikštynos“. Šeštokai sutalpinę penktokus po keturis į lankus nuvedė į sporto salę. Įeidami visi turėjo suvalgyti gabalėlį sūrios keptos duonos su česnaku, kad pajustų, jog penktokų gyvenimas nėra saldus. „Krikštijamiesiems“ buvo iškelta sąlyga pereiti 6 stoteles ir Mokslo Karalienei atnešti 6 spalvų žetonus. Stotelėse buvo tikrinama penktokų sumanumas, ištvermė ir sportinis pasirengimas. Vieni penktokai užduotis vykdė noriai, kiti – sunkiai paklusdami... Užduotis turėjo atlikti ne tik penktokai, bet ir jų auklėtojos. Penktokai buvo paruošę ir prisistatymus  tai padarė labai originaliai ir gražiai. Taigi, mes, šeštokai, gavome puikią progą geriau pažinti „krikštijamuosius“. Kad ir kaip buvo smagu, tačiau atėjo metas finalinei „krikštynų“ daliai – priesaikai. Galime pasakyti, kad visi penktokai labai sąžiningai kartojo priesaikos žodžius. Po to buvo išdalinti medaliai ir liudijimai, kurie patvirtino, kad penktokai yra priimti į vyresniųjų mokinių tarpą. Šventėje buvo daug juoko ir gerų emocijų. Ruduo, siaučia įvairios ligos, todėl šeštokai pagirdė penktokėlius ,,kiaulių krauju‘‘, kad jie būtų sveiki ir netaptų paršiukais. Atsisveikinome su jaunaisiais draugais ir klasių vadovėmis tikėdamiesi, kad renginiu jie nenusivylė.

 

Augustė Joneikytė, 6b kl.

 
Trečiadienis, 04 Lapkritis 2015 09:09

OLWEUS 

Spalio 26-27 dienomis mūsų gimnazijos mokytojai kartu su Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytojais dalyvavo patyčių prevencinio projekto "OLWEUS" mokymuose. Mokymus vedė Olweus patyčių prevencijos programos instruktorė Ilona Klanienė.

 
Pirmadienis, 26 Spalis 2015 12:58

Viešnagė Telšiuose

Spalio 22 dienos pavakarę gimnazijos abiturientai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Judita Niūniaviene Telšių Žemaitės dramos teatre žiūrėjo Andriaus Kaniavos monospektaklį ,,Tūla ir kiti‘‘. Spektaklis sukurtas Jurgio Kunčino romano ,,Tūla‘‘ ir apsakymų motyvais. Žiūrovai stengėsi suprasti besiblaškančio žmogaus laimę, džiaugsmą, trukusį tik savaitę, bet išlikusį visam gyvenimui. Ir, kaip pats aktorius sako, teisybė ar mistika, kad pagrindinis romano veikėjas pasivertęs šikšnosparniu iš beprotnamio, iš kalėjimo, iš visur skrisdavo į vietas, kuriose buvo laimingas. Įdomūs buvo ir girtuoklio pasakojimai, ir muzikiniai intarpai, žavėjo puiki aktoriaus vaidyba. Grįždami abiturientai turėjo apie ką diskutuoti.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sekantis > Pabaiga >>