Šeštadienis, 21 Lapkritis 2015 09:14

Baigiamasis akcijos „Kartų diena“ renginys- vakaronė „Kuriame ateitį, atsigręždami į praeitį“ Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijavo akciją „Kartų dienaׅ“. Visos Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos atverti duris kartų dialogui. Akcijos idėja sudomino ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos bendruomenę. Šiandien labai svarbu, kad atskirtis tarp kartų nedidėtų. Svarbu, kad jaunas žmogus mokytųsi gerbti senolius, saugančius didelę gyvenimo patirtį, o senoliai suprastų, kad jaunimo užsiėmimai, pomėgiai taip pat yra įdomūs ir verti dėmesio.

Akcija „Kartų diena“ gimnazijoje vyko dvi savaites. Pirmiausia visų klasių mokiniai gavo užduotis. Jie kartu su klasių vadovėmis domėjosi ir rinko medžiagą apie šeimos šventes, žaidimus ir žaislus, virtuvės rakandus ir ūkio įrankius, aprangą, spaudinius, ieškojo įdomių įvairių kartų šeimos nuotraukų, piešė giminės medžius. Sužinota tikrai nemažai. Kad ir kiti galėtų pamatyti tai, ką mokiniai surinko, surengtos keturios parodos: „Šeimos nuotraukos“ ( pradinių klasių mokiniai), „Mano giminės medis“ (5-6 klasių mokiniai), „Spaudiniai“( IV gimnazijos klasės mokiniai) , „Žaislai“ (I gimnazijos klasių mokiniai). Tai, ko nesudėjo į parodas, mokiniai demonstravo, pasakojo baigiamojo akcijos renginio metu- vakaronėje „Kuriame ateitį, atsigręždami į praeitį“. Į vakaronę buvo pakviesti keturių kartų atstovai: proseneliai, seneliai, tėvai ir vaikai. Labai džiaugiamės, kad pavakaroti atvyko ir Sedos kultūros centro folklorinis ansamblis „Rėmolee“ ir jų vadovas Gintautas Griškėnas. Taigi lapkričio 5 dieną gimnazijos aktų salėje šurmuliavo visų kartų atstovai. Vakaronę pradėjo garbaus amžiaus dviejų gimnazijos mokinių močiutė, pasakorė iš Kalnijų kaimo Valerija Mizinienė. Ji, pasisodinusi šalia savo anūkėles, pasekė pasaką. Po tokios įžangos į močiutės ir anūkių dialogą įsiterpė vakaronės vedėjai: teatro mokytoja Laura Rojutė ir III gimnazijos klasės mokinys Egidijus Vainutis. Pokalbis pakrypo apie aprangą. Močiutė papasakojo, kaip ji jaunystėje rengdavosi, kokį apavą dėvėjo, parodė nagines, kurias visi panoro paliesti, pamatyti iš arčiau. Vėliau II gimnazijos klasių mokiniai pademostravo mokyklines uniformas, kokios buvo anksčiau ir kokios yra dabar, bei šventines ir kasdienines įvairių kartų moterų ir merginų sukneles. Tautinius rūbus parodė ir dainą užtraukė „Rėmoliū“ folklorinis ansamblis. Po to 7-8 klasių mokiniai kartu su V. Miziniene rodė vaizdinę medžiagą ir pasakojo apie virtuvės rakandus bei ūkio įrankius. Kaip seniau lygindavo rūbus pademonstravo „Rėmoliū“ ansamblio atstovė. Apie šeimos šventes pasakojo III gimnazijos klasių mokiniai bei „Rėmoliū “ moterys. O baigiantis vakaronei I gimnazijos klasių mokiniai ir folklorinis ansamblis „Rėmoliokaa“ pakvietė visus pažaisti įvairių kartų žaidimus, pašokti, padainuoti. Tuo metu visi vakaronės dalyviai buvo vaišinami naminiu sūriu, duona ir gira.

Vakaronę užbaigė V. Mizinienė pasakojimu apie tai, kaip seniau pernelyg įsilinksminę žmonės buvo raginami eiti ilsėtis. Visos akcijos tikslas pasiektas. Manome, kad pavyko bendram dialogui sukviesti 4 kartų atstovus. Norėtųsi, kad tokie renginiai gimnazijoje taptų tradicija.

 

 
Pirmadienis, 16 Lapkritis 2015 09:08

Lapkričio 13 d. 2 b klasėje vyko viktorina „Rudenio taku“

Paskutiniai rudenėlio žingsniai... Kiek jau nužingsniavo, ko išmoko, ką sužinojo 2b klasės mokinukai parodė viktorinoje „Rudenio taku“. Rungtyniavo „Moksliukų“ ir „Smalsučių“ komandos. Jas vertino tėvelių (Alinos ir Augustės J. tėveliai) komisija. Kol komisijos nariai skaičiavo atliktų užduočių taškus-saldainukus, antrokai rodė programėlę. Pasibaigus viktorinai komandų kapitonai pasakė palinkėjimus priešininkų komandai ir pasikeitė keptais rudenio gardėsiais. Buvo linksma ne tik vaikučiams, bet ir viktoriną stebėjusiems tėveliams.

 

 
Ketvirtadienis, 12 Lapkritis 2015 11:11

Pirmokų išvyka

Lapkričio 4 d. 1a ir 1b klasių mokiniai Urvikiuose kepė duonelę: patyrė daug džiaugsmo patys formuodami savo kepaliuką, žaidė ir pažino duonelės kelią, sužinojo krašto tradicijas.

 
Pirmadienis, 09 Lapkritis 2015 08:37

Sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“

Spalio 22 dieną, Židikuose, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, vyko sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“. Septintus metus iš eilės Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės organizuotame festivalyje, dalyvavo dešimt kolektyvų tarp jų ir mūsų gimnazijos dainų studija „Vizija“. Choristai atliko dvi giesmes: „Ave Maria“ ir „Ryto maldoj“. Solistai: Grantas Kleinauskas ir Rimgailė Kličiūtė.

 

Karolina Musulaitė

 
Trečiadienis, 04 Lapkritis 2015 12:52

Penktokų priimtuvės

Spalio 23 dieną vyko viena iš kasmetinių švenčių – penktokų priimtuvės  „krikštynos“. Šeštokai sutalpinę penktokus po keturis į lankus nuvedė į sporto salę. Įeidami visi turėjo suvalgyti gabalėlį sūrios keptos duonos su česnaku, kad pajustų, jog penktokų gyvenimas nėra saldus. „Krikštijamiesiems“ buvo iškelta sąlyga pereiti 6 stoteles ir Mokslo Karalienei atnešti 6 spalvų žetonus. Stotelėse buvo tikrinama penktokų sumanumas, ištvermė ir sportinis pasirengimas. Vieni penktokai užduotis vykdė noriai, kiti – sunkiai paklusdami... Užduotis turėjo atlikti ne tik penktokai, bet ir jų auklėtojos. Penktokai buvo paruošę ir prisistatymus  tai padarė labai originaliai ir gražiai. Taigi, mes, šeštokai, gavome puikią progą geriau pažinti „krikštijamuosius“. Kad ir kaip buvo smagu, tačiau atėjo metas finalinei „krikštynų“ daliai – priesaikai. Galime pasakyti, kad visi penktokai labai sąžiningai kartojo priesaikos žodžius. Po to buvo išdalinti medaliai ir liudijimai, kurie patvirtino, kad penktokai yra priimti į vyresniųjų mokinių tarpą. Šventėje buvo daug juoko ir gerų emocijų. Ruduo, siaučia įvairios ligos, todėl šeštokai pagirdė penktokėlius ,,kiaulių krauju‘‘, kad jie būtų sveiki ir netaptų paršiukais. Atsisveikinome su jaunaisiais draugais ir klasių vadovėmis tikėdamiesi, kad renginiu jie nenusivylė.

 

Augustė Joneikytė, 6b kl.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>