Trečiadienis, 30 Kovas 2016 07:59

JUOZUKO MUGĖ

Kovo 18 d. pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis organizavo Juozuko mugę. Mugėje šurmuliavo ne vien tik pradinių klasių mokiniai, bet ir jų tėveliai, vyresnių klasių mokiniai. Po mugės pradinukus linksmino vaikų folkloro ansamblis „Cyroliokaa“ ir etno būrelio „Rtnokultūrinė raiška vaiko gyvenime“ dalyviai. Visi kartu šoko, dainavo, žaidė, klausė pasakojimų.

 

 
Ketvirtadienis, 17 Kovas 2016 13:07

GAMTOS MOKSLŲ VIKTORINA “BioFiCh 2016”

Kovo 15d. Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje vyko 8-okų rajoninė gamtos mokslų viktorina „BioFiCh 2016“. Joje dalyvavo gimnazijos gamtos mokslų olimpiados prizininkai: Tomas Kleinauskas, Živilė Šarapnickytė, Akvilė Vainutytė ir Rokas Songaila. Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius pasveikino atvykusius svečius, o aštuntokai pradėjo renginį menine programėle. Tomas, Živilė, Akvilė ir Rokas, būdami skirtingose grupėse, turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su kitų mokyklų aštuntokais. Išradingos, greitos orientacijos ir žinių reikalaujančios užduotys neleido nei vienam būti pasyviu stebėtoju. Mokykloje įkurtame miestelyje, komandos rinko taškus spręsdamos kryžiažodžius, rebusus, atlikdamos eksperimentus, atsakydamos į klausimus, kurdamos šešėlinį portretą, atpažindamos vaistažoles, įveikdamos greičio ruožą ir kt. Vyravo pakili nuotaika, kūrybiškumas, nuoširdaus bendradarbiavimas ir organizatorių rimtas, atsakingas požiūris. Komisija įvertinusi rezultatus, visus apdovanojo padėkos raštais, dailės mokytojo sukurtais stiklo „lašeliais“, saldainiais ir palinkėjo saulėto pavasario.

 

Gamtos mokslų mokytojos

 
Ketvirtadienis, 17 Kovas 2016 13:05

Gimnazijoje minėjome Pi dieną

Kovo 14 dieną matematikai ir kiti tiksliųjų mokslų atstovai švenčia Pi dieną. Ši diena pasirinkta dėl skaičiaus reikšmės – 3,14. Matematikai sako, kad šis Pi neturi pabaigos ir kažin, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli jo reikšmė. Pagal naujausius duomenis, dabar nustatyti 13,3 mlrd. Pi skaičiaus skaitmenų. Mūsų gimnazijoje ši diena taip pat nebuvo užmiršta. Mokiniai piešė piešinius, triūsė prie kūrybinių darbų, 7 kl. vyko integruotos matematikos ir technologijų, lietuvių kalbos ir matematikos pamokos, kuriose vaikai rašė rašinėlį ,,Ką primena Saulė‘‘, matematikos žinias taikė kepdami picą ir pyragą. 8a dalyvavo projektiniame darbe ,,Apskritas pasaulis”. Vieni mokiniai rašė rašinius tema ,,Pi ieško draugų“, kiti karpė skritulius, klijavo juos sudarydami įvairias figūras, skaičiavo gautų figūrų plotus ir figūrų, ribojamų apskritimais, perimetrus. 8b vyko integruota etikos ir matematikos pamoka ,,Skaičius Pi etikoje ir matematikoje“. Mokiniai skrituliuose žymėjo gyvenimo vertybes procentais, linkėjimus draugams. Keletas mokinių lavino atmintį įsimindami kuo daugiau skaitmenų po kablelio ir juos atkartojo piešdami piešinį. Devintokai ir dešimtokai darė skaičiaus Pi girliandą. IIIa vyko pamoka ,,Viskas apie skaičių Pi, viskas su Pi“. Kamilė ir Austėja paruošė skaidres, pristatė skaičiaus Pi istoriją, pravedė žaidimą. Vėliau mokinai gavo kamuolį, kūgį, ritinį ir, išmatavę reikiamus duomenis, skaičiavo figūrų paviršiaus plotus, tūrius. Skaičiaus Pi diena praėjo smagiai ir išradingai.

 

 
Ketvirtadienis, 17 Kovas 2016 13:01

Viktorina „Aš čia ‒ gyva“

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dieną paminėjome viktorina „Aš čia ‒ gyva“. Viktorinoje dalyvavo 5- 8 klasių mokiniai, kurie buvo suskirstyti į mišrias grupes. Buvo vertinama komandos pavadinimas ir prisistatymas, žymių asmenybių ir objektų nuotraukose atpažinimas, testas, lietuvių liaudies dainos pratęsimas. Istorijos žinias galėjo pasitikrinti ir salėje sėdintys moksleiviai, atsakydami į pateiktus klausimus. Daugiausiai balų ‒ 35 surinko ir I vietą užėmė „Lietuvos patriotų“ komanda. II vietą užėmė „Laisvų vaikų“ komanda , III vieta atiteko „Už laisvę“ komandai. Paguodos prizai įteikti „ Laisviesiems Lietuvos vaikams“ ir „Laisvės gynėjų“ komandoms. Renginį vedė IIIb moksleivė Simona Čirvinskaitė ir IIIa klasės mokinys Egidijus Vainutis.

 

Straipsnį parengė istorijos mokytojos

 
Ketvirtadienis, 10 Kovas 2016 09:55

Sveikiname rajoninės 5-8 klasių matematikos olimpiados laimėtojus

Tomą Kleinauską, 8a kl. –I vieta

Mantą Dagenį, 5 b kl. – II vieta.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>