Pirmadienis, 25 Sausis 2016 09:12

PREKYBA ŽMONĖMIS

PREKYBA ŽMONĖMIS pasaulyje suvokiama kaip vergijos forma ir pripažįstama vienu pagrindinių žmogaus teisių pažeidimu. Šiandien prekyba žmonėmis – tarptautinė problema. Atsižvelgiant į prekybos žmonėmis temos aktualumą, sausio 19 dieną gimnazijos socialinė pedagogė pakvietė I-IV g klasių mokinius į aktų salę paskaitai. Paskaitą skaitė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Renata Vasiliauskytė. Pasak pareigūnės, kasmet dešimtys tūkstančių moterų ir vyrų palieka namus, ieškodami darbo ir geresnio gyvenimo užsienyje. Apgaule, prievarta ar kitokiais būdais (grasinimais, šantažu) nusikalstamo pasaulio atstovai verčia žmones vergiškai dirbti, neretai atima jiems dokumentus, asmeninę laisvę, jie dirba vergiškomis sąlygomis, moterys dažnai įtraukiamos į prostitucijos verslą. Prekyba žmonėmis – nusikalstama veikla ir už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Prevencijos poskyrio specialistė negailėjo patarimų, kaip nepatekti į tokių nusikaltėlių rankas, kur kreiptis pagalbos, jei ištiko bėda. Mokiniams patiko išsami, naudinga paskaita.

Dėkojame Prevencijos poskyrio specialistei Renatai Vasiliauskytei už paskaitą.

 

 
Pirmadienis, 25 Sausis 2016 09:08

Aktyvaus judėjimo pertrauka

Sausio 22 dieną pradinių klasių mokytojos kartu su savo mokiniais gimnazijoje vedė aktyvaus judėjimo pertrauką. Visą ilgąją pertrauką netilo šurmulys antrame aukšte. Norintys pajudėti galėjo dalyvauti įvairiausiuose žaidimuose...

 

 
Pirmadienis, 25 Sausis 2016 09:05

Pamoka bibliotekoje

Sausio 21 dieną 4a klasės mokiniai ėjo į Sedos miesto biblioteką. Ten jiems buvo vedama lietuvių kalbos pamoka ,,Kai lietuviškas knygas draudė“. Mokiniai ne tik perskaitė pateiktą informaciją, bet ir žiūrėjo filmuką apie spaudos draudimo laikotarpį. Išmanioji programėlė vaikus suskirstė į grupeles. Kiekviena komanda norėjo laimėti! Pateiktyse surašytas užduotis įveikti sekėsi sunkokai. Mokiniai turėjo išspręsti kryžiažodį, atsakyti į klausimus, atpažinti žymius žmones... Reikėjo ir interneto, ir bibliotekininkių pagalbos... Labiausiai džiaugėsi, žinoma, laimėjusi grupė. Bet ir kiti vaikai buvo patenkinti pamoka kitoje aplinkoje. Smagu, kad bibliotekininkės ne tik visada mielai mus priima, bet ir paruošia parodėles mus dominančiomis temomis, sudomina savo įdomiais pasakojimais.

 

Inga Šemetienė

 
Trečiadienis, 20 Sausis 2016 09:49

Laisvės gynėjų diena

Sedos V.Mačernio gimnazijos bendruomenė Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimą pradėjo prisidėdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 languose uždegtos atminimo žvakutės. Klasės vadovai klasės valandėlės metu, prisiminė su mokiniais 1991 metų įvykius, pagerbė aukų atminimą. Mokyklos bendruomenė pasipuošė neužmirštuolių žiedais. Tolerancijos centro mokytojos R.Montrimienė ir G.Vanagienė paruošė pirmo aukšto koridoriuje kompoziciją – „Atminties neužmirštuolės“. Vėliau moksleiviai, susirinkę į aktų salę, žiūrėjo filmą per LRT televiziją „Pamoka laisvei“. Po to vyko Šv. Mišios Sedos bažnyčioje, kuriose dalyvavo I-III gimnazijos klasių moksleiviai bei jaunieji šauliai. Po mišių prie laužo prisiminimais dalijosi sediškiai, dalyvavę parlamento gynyboje 1991 metų sausio dienomis, dainas atliko grupė“ Antena“ ir mokytojas B. Spirgys.

 

 
Ketvirtadienis, 14 Sausis 2016 09:04

Dainų studijos „Vizija“ išvyka į Žemaičių Kalavariją

Kiekvienais metais mes, dainų studija „Vizija“ ir mūsų vadovė Inga, rengdavome savo autorinį koncertą mūsų gimnazijoje. Pabodus monotonijai nutarėme šiais metais kažką keisti. Vadovė pasiūlė padovanoti savo koncertą kitiems, tad mes, ilgai nedvejodami, sutikome. Pasvarstę nusprendėme, kad šią dovaną įteiksime Žemaičių Kalvarijos vaikų ir jaunimo centrui „Vilties vėrinėliai“. Gruodžio antroje pusėje nuvykome pas „Vilties vėrinėlių“ vaikus. Buvome labai šiltai sutikti. Mus pasitiko su dovanomis ir pačių keptais pyragais. Vaikų veiduose švietė šypsenos, visi buvo laimingi, plojo ir drauge dainavo. Buvo smagu jiems koncertuoti, išgirsti apie jų veiklą ir pamatyti jų darytus darbelius. Tikimės, kad šios naujos tradicijos mes nepamiršime ir toliau dovanosime kitiems savo dainas.

 

„Vizijos“ dalyvė Karolina Musulaitė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>