Ketvirtadienis, 18 Vasaris 2016 08:22

Pradinukų susitikimas su G. Griciene

Vasario 11 d. vyko trečiasis pradinukų savaitės renginys: susitikimas su Sedos žymiu žmogumi, buvusia ilgamete gimnazijos direktore, Žemaičių kultūros draugijos Sedos skyriaus pirmininke, Mažeikių rajono tarybos nare Genoveita Griciene. Ji pradinių klasių mokiniams vedė Tėvynės pažinimo pamoką - viktoriną. Vaikai turėjo atsakyti į daugelį klausimų, susijusių su Seda. Likome patenkinti, nes daug sužinojome apie savo gimtąjį miestą. Direktorė visus viktorinos dalyvius pamalonino saldžiais prizais.

 

Renginį organizavo pirmų klasių mokytojos G. Kesminienė ir A. Kazragienė.

 
Ketvirtadienis, 18 Vasaris 2016 08:18

Dainuoju Lietuvai 

Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas „Dainuoju Lietuvai“

Vasario 12 d., prieš mokiniams išeinant atostogauti, gimnazijoje netradiciškai paminėta Vasario 16-oji. Šįkart buvo buvo nuspręsta Tėvynei skirti dainas. Muzikos mokytoja I. Dvaržeckienė parinko tris dainas: A. Baranausko „Dainu dainelę“, partizanų dainą „Lietuvi!“ ir lietuvių liaudies dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, kurias mokėsi visų klasių mokiniai. Prieš šventę jie ne tik mokėsi dainas, bet ir karpė Lietuvos vėliavos spalvų širdeles, kuriomis puošė simbolinį medį. Penktadienio rytą, skambant muzikai, iškilminga kolona iš gimnazijos kiemo žygiavo į Sedos A. Baranausko aikštę. Aikštėje po trumpo istorijos mokytojos D. Šakinienės žodžio apie Vasario 16- ąją, skambėjo dainos Lietuvai.

Šventės metu sulaukėme viešnios, režisierės D. Gedvilienės iš Mažeikių savivaldybės kultūros centro, kuri atvyko įteikti piniginės premijos mūsų gimnazijos skaitovei, IIIa klasės mokinei Indrei Jonauskytei, ir jos mokytojai R. Makreckienei. Tai buvo puiki staigmena.

Dėkojame Sedos kultūros centrui ir Sedos darželiui parėmus mūsų iniciatyvą ir padėjus organizuojant šventę.

 

 
Ketvirtadienis, 18 Vasaris 2016 08:15

Geometriniai kūnai 

Vasario 11 d. 2b klasėje vyko atvira matematikos pamoka „Geometriniai kūnai“. Vaikai pamokoje naudojo ne tik savo atsineštus geometrinius kūnus, bet ir pačių pasigamintus. Pamokos temą įtvirtino rašydami matematinį diktantą „Ką žinai apie geometrinius kūnus?“. Grupėse varžėsi prie kompiuterių, atsakydami į viktorinos klausimus, žinias pasitikrino dirbdami porose. Pamoką stebėję tėveliai džiaugėsi, kad vaikai naudojosi savo pasigamintomis priemonėmis, dirbo praktiškai. Po pamokos vyko klasės tėvų susirinkimas, kurio metu buvo aptarti mokinių I pusmečio ugdymo(si) rezultatai.

 

Mokytoja Gražina Vainutienė

 
Trečiadienis, 03 Vasaris 2016 11:41

Žymūs Lietuvos žmonės 

Sausio 28 d. 4b klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka „Žymūs Lietuvos žmonės“ vyko Sedos miesto bibliotekoje. Mokiniai klausėsi mokytojos ir bibliotekininkių pasakojimų apie Simoną Daukantą, Joną Basanavičių, Joną Jablonskį, Steponą Darių ir Stasį Girėną. Grožėjosi M.K. Čiurlionio tapytais paveikslais, klausėsi jo sukurtos muzikos. Raimonda Vitaitė padeklamavo J. Degutytės eilėraštį „Čiurlionis. Karalių pasaka“. Aistė Žukauskaitė pasekė J. Basanavičiaus pasaką „Aš pats“. Grupelėse vaikai atliko užduotis, sprendė rebusus.Vėliau mokiniai susidomėję apžiūrėjo bibliotekininkių paruoštą knygų parodėlę. Pamoka kitoje aplinkoje ketvirtokams labai patiko.

 

Mokytoja Daiva Nugarienė

 
Pirmadienis, 01 Vasaris 2016 08:21

Holokausto paminėjimas

Sausio 27 d.Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniai ir mokytojai prisiminė ir paminėjo žydų holokaustą − sistemingą, masinį žydų genocidą,vykdytą Antrojo pasaulinio karo metais. Lietuvoje buvo sunaikinta 95 % iki karo čia gyvenusių žydų,virš 200 000 žmonių. Nepaisant ilgametės bendravimo patirties,žydai ir lietuviai gyveno praktiškai tarpusavyje nesusiliečiančiose bendruomenėse. Todėl tarptautinė organizacija “Centropa“ ir Šolomo Aleichemo ORT gimnazija rengia seminarus, kuriuose plačiai pristatoma žydų kultūra. Viename iš seminarų “Kaip mokyti žydų istorijos“ buvo parodytas filmas apie Rananą Malchanovą. Šiame seminare dalyvavusios istorijos mokytoja Regina Montrimienė ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa Čičirkaitė filmą ir išgirstą seminaro madžiagą pateikė gimnazistams. Minėdami holokausto 75 –erių metų sukaktį,turėjome progos dar kartą akcentuoti svarbius dalykus. Mokiniai per pamokas kalbėdami ir analizuodami katastrofų literatūrą, turės galimybę papildyti savo žinias. Pasaulis ir dabar, XXIa yra neramus, Damoklo kardas kybo virš taikaus pasaulio kiekvieną akimirką, tad rašyti ir kalbėti apie žmogų dūžtančių formų akistatoje būtina.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>