Ketvirtadienis, 04 Birželis 2015 10:11

Pasaulinė diena be tabako

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat paminėjo šią dieną. Susirinkusiems mokyklos kieme mokiniams sveikatos priežiūros specialistė priminė apie tabako žalingą poveikį, greitai išsivystančią priklausomybę.

Vaikus sudomino faktas, kad žmogus, rūkantis visą gyvenimą, „prarūko“ namą.

Praktinių užduočių metu mokiniai galėjo išbandyti savo plaučių stiprumą – pūsdami balionus, varžėsi, kieno balionas greičiausiai susprogs. Išpūsti didžiausią muilo burbulą, kai pučia stiprokas vėjas, pasirodo irgi iššūkis. Sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė paragino mokinius nepasiduoti rūkymo pagundai, ir vietoj cigaretės rinktis muilo burbulus.

 

 

 
Ketvirtadienis, 04 Birželis 2015 09:14

Dalyvavome jaunųjų ornitologų mokslinėje konferencijoje

Mūsų gimnazijos mokiniai jau pernai įsijungė į tarptautinį jaunųjų ornitologų projektą. Projekto tikslas – sudaryti mokiniams sąlygas pažinti paukščius, rūpintis jų, kaip nacionalinio turto, išsaugojimu bei informacijos apie paukščius kaupimu. Projektą nuo 1997 metų įvairiuose Lietuvos ir užsienio šalių regionuose organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projektas „Sukuosi ratu su paukščiais kartu“ vyksta keliais etapais. Iki gegužės mėnesio mokiniai buvo kviečiami aktyviai įsijungti į ornitologinius projektus, atlikti paukščių stebėjimus, rengti stendinius ir žodinius pranešimus. Džiaugiamės, jog II bg gimnazisčių Rugilės Štombergaitės ir Auksės Švažaitės paruoštas darbas ,,Baltųjų gandrų (Ciconia ciconia) populiacijos paplitimas“ pateko į III-ąjį projekto etapą – jaunųjų ornitologų mokslinę konferenciją, kuri vyko gegužės 29-30 dienomis Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje. Šios mokyklos bendruomenė labai šiltai priėmė konferencijos dalyvius ir dvi dienas rūpinosi, kad nieko netrūktų.

Išklausę 12 įdomių pranešimų, konferencijos dalyviai su patyrusiais ornitologais išvyko į paukščių stebėjimo pamokas gamtoje. Vakare dalyviai galėjo rinktis veiklas: dalyvauti protmūšyje, diskotekoje ar žiūrėti filmą. Ryte kėlėmės 5 val. ir vėl vykome prie Kauno marių stebėti ir klausytis paukščių. Po konferencijos uždarymo visi dar buvo pakviesti į ekskursiją po Raudondvario pilį. Konferencijos dėka praplėtėme savo žinias apie mūsų krašto paukščius, bent keletą jų gebėsime atskirti pagal jų giesmeles.

 

Biologijos mokytoja V. Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 04 Birželis 2015 08:02

Mūsų vaikai - gyvenimo gėlės

Gegužės 26 d., antradienį, Sedos kultūros centre vyko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos ir Sedos darželio socialinių pedagogų organizuota šventė vaikams „Mūsų vaikai – gyvenimo gėlės“.

Šiuo renginiu mes prisijungėme prie Mažeikių rajono socialinių pedagogų organizuotos šventės vaikams ir jaunimui „Mūsų vaikai – gyvenimo gėlės“. Mažuosius dalyvius pasveikinti atėjo gausus būrys svečių. Pradinukai ir darželio vaikai, rankose laikydami savo pasigamintas gėlytes, sugužėjo į kultūros centro salę, kur juos pasitiko nuotaikinga muzika ir nenustygstanti vietoje Pepė. Šventės metu vaikai socialinių pedagogių buvo skatinami gyventi draugiškai, be smurto. Vaikai ne tik šoko ir dainavo, bet ir ieškojo „lobio“. Šventei baigiantis Pepė palinkėjo vaikams šiltos, draugiškos, saugios vasaros. Po šventės Sedos miesto aikštėje suspindo margaspalvė saulė, sudėta iš vaikų pagamintų gėlių, kuri šildė praeivių širdis. Dėkojame prisidėjus prie šventės organizavimo Sedos kultūros centrui, darželio psichologo asistentei V. Radavičiūtei, muzikos vadovei R. Milieškienei.

Už paramą organizuojant šventę vaikams esame dėkingi Sedos miesto parduotuvėms „Puokštė“, „Aibė“, „Eglė“, N.Černiauskienės parduotuvei, Sedos seniūnijai.

 

Gimnazijos ir darželio soc.pedagogės

 
Pirmadienis, 01 Birželis 2015 06:56

Pirmokai mokė dvyliktokus

Gegužės 28-ąją visose Lietuvos gimnazijose nuaidėjo paskutinis skambutis abiturientams. Pirmokėliai šios šventės taip pat labai laukė. Labai smalsu buvo maža rankele imti didelį mokyklinį varpelį, juo tillindžiuoti, spausti mažame delne tvirtą dvyliktoko delną ir palydėti jį į Paskutinio skambučio šventę. Tačiau bene labiausiai mažos širdelės spurdėjo, pagalvojus apie tai, kad tądien teks mokyti dvyliktokus. Jau per antrąją pamoką pirmokų klasės buvo sausakimšos. Į pirmokų suolus sėdo dvyliktokai. Mažieji mokytojai rimtais veidais skelbė pamoką po pamokos. Tąkart jų būta šešių. Pirmoji buvo kūno kultūra, kurios metu visi linksmai pramankštino rankas tvirtiems pirmokų ir dvylktokų rankų paspaudimams. Po to sekė matematika. Kai mokytoja Justė pateikė antrąją pamokos užduotį, dvylikokams net juodraščių prireikė. Tačiau visas užduotis pavyko įveikti, o už teisingus atsakymus mažieji mokytojai dvyliktokams dalijo proginius Paskutinio skambučio saldainius. Trečioji buvo lietuvių kalba. Dvylikokai, pasukę galvas, įveikė ir mokytojos Vaidos užduotis. Kadangi įpusėjus pamokoms dvyliktokai pavargo, mokytoja Raminta pravedė jiems pedagoginę pertraukėlę. Po jos vėl kibom į mokslus. Pasaulio pažinimo užduotis pateikė mokytojas Pijus. Deja, ne visas jo užduotis didieji mokiniai įveikė. Per šokio pamoką dvyliktokai ir pirmokai kartu šoko flashmoba,ą. Per paskutiniąją- dailės pamoką dvyliktokai, padedami pirmokėlių, lankstė lėktuvėlius. Ant kurių vėliau užrašė savo linkėjimus vieni kitiems ir juos vėliau paleido vienas kitam.

 

Mokytoja Loreta Milieškienė

 
Penktadienis, 29 Gegužė 2015 07:19

Antrokai iškylauja

Gegužės 28 d.antrokai iškylavo Sedos salelėje.Smagu buvo sutūpus prie laužo išsikepti sau dešrelę;pasmaguriauti " pasiruošus gardų stalą" pavėsinėje... Salelėje žaidėme judrius žaidimus, sportavome,pūtėme burbulus. Smagiai praleidome laiką, grožėjomės nuostabia aplinka, Varduvos upės pakrante. Džiaugiamės, kad gyvename Sedoje ir turime gražių vietų, kurias galime aplankyti.

 

Mokytoja Inga Noreikienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sekantis > Pabaiga >>