Penktadienis, 16 Spalis 2015 08:39

Kamštelių vajus 2015

Spalio 9 d. mūsų gimnazijos mokiniai (E.Litvinas, G.Aleksandrovaitė, R.Padbereskytė, M.Šiudeikytė) dalyvavo draugiškame gamtai konkurse „Kamštelių vajus 2015“ renginyje, kuris vyko Mažeikiuose. Į konkursą įsijungė 5-12 klasių gimnazijos mokiniai, mokyklos darbuotojai. Per mokslo metus mums pavyko surinkti 21556 vienetus kamštelių. Surinktus kamštelius mokiniai perrinko, atrūšiavo, nes ne visi surinkti kamšteliai atitiko konkurso keliamus reikalavimus. O konkursui tinkami kamšteliai yra: visi kieto plastiko, nepersišviečiantys, spalvoti HDPE kamšteliai nuo gaiviųjų gėrimų ir vandens. Kai kurios talpos ir buteliai turi iš HD plastiko pagamintus dangtelius ir kamštelius, tačiau ant jų turi būti parašyta dvi raidės HD, arba keturios raidės HDPE, arba skaičiukas „2”. Netinka lankstūs, skaidrūs kamšteliai ir dangteliai (nuo majonezo kibirėlių, šampano, stiklainių), netinka kamšteliai nuo skalbiklių ir ploviklių ant kurių yra raides PP ar bet kokios kitos raidės ir skaičiai. Renginio metu buvo sveriami, peržiūrimi surinkti ir į konkursą atvešti kamšteliai. Pasvėrus mūsų mokinių surinktus kamštelius, šie svėrė 40.5 kg. Konkursui pateikėme ir padarytus du darbelius „Oro balionas“ ir „Žaidimo kauliukas“, kurie buvo padaryti tik iš surinktų kamštelių (darbus darė III kl. mokiniai, kurie lanko dailės pamokas). Iš renginio grįžome linksmi ir apdovanoti. Kviečiame ir šiais mokslo metais kaupti, rinkti kamštelius ne tik 5-12 klasių mokinius, bet ir pradinukus, o kitais metais visiems kartu dalyvauti konkurse.

 

Dailės mokytoja Indrė Lileikienė

 
Trečiadienis, 14 Spalis 2015 10:37

Gimnazijų forumas "Gimnazija, kurioje gera"

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos komanda dalyvavo Merkelio Račkausko gimnazijoje vykusiame Telšių regiono gimnazijų bendruomenių atstovų forume. Forume dalyvavo 15 regiono gimnazijų, kur kiekviena paruošė pristatymą apie savo gimnaziją, kurioje gera.

 

 
Pirmadienis, 12 Spalis 2015 12:32

Mokomoji jaunųjų ornitologų ekspedicija Vengrijoje

Mūsų gimnazija jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame projekte ,,Sukuosi ratu su paukščiais kartu“. Pavasarį Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje vyko jaunųjų ornitologų konferencija, kurioje Auksė Švažaitė ir Rugilė Štombergaitė pristatė pranešimą apie baltųjų gandrų populiacijos paplitimą Sedos apylinkėse. Mūsų gimnazisčių parengtas pranešimas buvo atrinktas tarp geriausiųjų ir buvome pakviesti į projekto baigiamąjį etapą – mokomąją ekspediciją Vengrijoje. Pirmąją kelionės dieną praleidome autobuse, bet ir čia neleidome laiko veltui: vyko viktorina apie paukščius, ornitologai Boris Belchev ir Ingrida Meškinytė papasakojo apie rudenines paukščių migracijas. Antrąją dieną vykome į Slovakijos – Vengrijos pasienyje esantį Agteleko nacionalinį parką, aplankėme Baradlos urvą, kur gėrėjomės stalaktitais. Vėliau vykome į Miškolcų miestelį, kur lankėme įspūdingą Diosgyoro pilį. Po ekskursijos pilyje senoviniu traukinuku (siauruku) vykome į Bukki nacionalinį parką. Visą šeštadienį praleidome Hortobagy nacionaliniame parke. Apsiginklavę žiūronais ir paukščių pažinimo vadovais stebėjome paukščius žuvininkystės tvenkiniuose ir Kondas ežere. Pamatėme ir sužinojome apie tokius paukščius, kuriuos pažinojome tik iš knygų ar net nebuvome visai girdėję, pvz.: girnovė, avocetė ir kt. Gervių ir baltujų garnių gausybės net neįmanoma buvo suskaičiuoti. Hortobagy parko žiedavimo stotyje Vengrijos ornitologas Molnar Marton parodė ir paaiškino, kaip ir dėl ko žieduojami paukščiai. Tą pačią dieną dar aplankėme stepę, lydimi ornitologo Molnar Marton keliavome Szálkahalom gamtos taku. Sekmadienį vyko mokomoji-pažintinė kelionė po Vengrijos sostinę Budapeštą. Plaukdami laivu Dunojaus upe vis negalėjome atsigėrėti šio miesto gražiais vaizdais. Paskutinė nakvynė buvo Čekijoje, grįždami namo autobuse aptarėme mokomosios ekspedicijos rezultatus, vėl vyko įvairūs konkursai ir žaidimai. Visi ekspedicijos dalyviai grįžo užsidegę didžiuliu noru toliau tyrinėti ir pažinti paukščius, rengti naujus pranešimus. Ornitologų konferencijoje gali dalyvauti visi 5–12 kl. mokiniai, besidomintys paukščiais. Sekite informaciją http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos puslapyje, domėkitės paukščiais, paruoškite įdomius pranešimus ir kitais metais galbūt jūs dalinsitės panašiais įspūdžiais.

 

Biologijos mokytoja V. Katkuvienė

 
Pirmadienis, 12 Spalis 2015 07:48

Gimnazistų krikštynos

Spalio 2 dieną vyko I gimnazijos klasių krikštynos kariuomenės tema. Tad visa programa ir užduotys buvo paremta naujokų patikrinimu tarnybai. Tą dieną pirmokai tapo Lietuvos kariuomenės savanoriais, kurie norėdami tapti tikrais gimnazistais privalėjo pereiti įvairius išbandymus. Vanduo, miltai, lindimas po tinklu, neklausančių mokinių priklijavimas prie stulpų – tai tik kruopelytė užduočių, kurias turėjo įveikti I gimnazijos klasės mokiniai. Nors diena buvo sunki, kupina netikėtumų, tiek mokiniai, tiek jų auklėtojos liko patenkinti krikštynomis.

 

 
Pirmadienis, 12 Spalis 2015 07:41

Jaunieji policijos rėmėjai – antri rajone

Rugsėjo 29 d. mūsų gimnazijos mokinių komanda ( A.Veršinskaitė, R.Štombergaitė, A.Švažaitė, A.Nugaris, R.Girdenis), pasivadinusi „Seduos žemaite“, dalyvavo Mažeikių policijos komisariato organizuotame konkurse „Sveikas, pilietiškai aktyvus jaunimas“. Konkurso tikslas − supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su policininko profesija, pabrėžti šios profesijos reikšmingumą ir svarbą.

Į konkursą sugužėjo aštuonios komandos iš Mažeikių miesto ir rajono mokyklų. Po įžanginio vyresniosios specialistės R.Antanavičiuūės žodžio, komandų prisistatymų ir trumpo instruktažo prasidėjo įtempta kova. Komandos turėjo atlikti 10 užduočių: išvardinti policijos nekarinius laipsnius, pagal grandis taisyklingai parinkti policininkams uniformas, žinias pademonstruoti „blitz“ turnyre, „nusikaltėliams“ atlikti dalinę kratą, kuo greičiau ir tiksliau uždėti antrankius ir uždaryti į areštinę, operatyviai iškviesti pagalbą, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui, akies taiklumą pademonstruoti šaudymo rungtyje. Viena sunkiausių užduočių buvo estafetė su „girtumo“ akiniais, kurios metu reikėjo ne tik kuo greičiau nubėgti iki sudėtų kamuoliukų, neužkliūvant kėglių, bet ir sumesti kamuoliukus į kibirėlį. Atlikti šią užduotį liejantis vaizdui buvo tikras iššūkis. Komandos, atlikusios visas užduotis, susirinko į policijos salę renginio užbaigimui. Susumavus rezultatus, mūsų gimnazijos komanda iškovojo garbingą antrąją vietą! Diplomai ir prizai I – III vietų laimėtojams įteikti spalio 2-ąją Policijos dienos minėjimo metu.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 51 52 53 54 55 56 Sekantis > Pabaiga >>