Pirmadienis, 14 Gruodis 2015 10:20

Lietuvių kalbos konferencija 

Lapkričio 26 dieną gimnazijoje vyko lietuvių kalbos konferencija, skirta poeto A. Baranausko 180- osioms metinėms paminėti. Tai buvo tradicinis baigiamasis metų renginys. Jo metu 8- IV klasių mokiniai skaitė parnešimus įvairiomis literatūros bei kalbos temomis. Buvo prisimintas A. Baranausko gyvenimo kelias Sedoje, jo kūryba, papasakota apie kalbos klaidas, tarmes ir pan. Mokiniams rengti pranešimus padėjo lietuvių kalbos mokytojos J. Niūniavienė, R. Makreckienė, R. Čičirkaitė. Dainų studija „Vizija“ padainavo A. Baranausko „Dainu dainelę“. Gimnazijos direktorė pranešimų rengėjams įteikė padėkos raštus.

 
Ketvirtadienis, 10 Gruodis 2015 11:41

Renginiai AIDS dienai paminėti

Kasmet gruodžio 1 ąją pasaulyje minima kovos su AIDS diena. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe. Mūsų gimnazijoje šiai dienai paminėti buvo skirti du renginiai: protmūšis I – III kl. mokiniams “AIDS – geriau žinoti” ir viktorina 6 – 8 kl. mokiniams, kuriuos organizavo mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Z.Žiaugienė ir soc.pedagogė J.Štombergienė. Protmūšis vyresniųjų klasių mokiniams buvo nelengvas, pareikalavęs nemažai žinių, greitos orientacijos. Mokiniai prisiminė, kad AIDS klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik patys gali nuo jos apsisaugoti. Už dalyvavimą renginyje klasės buvo apdovanotos padėkos raštais. 6 – 8 klasių viktorina daugiau buvo orientuota į sveiką gyvenseną, žalingų įpročių prevenciją. Jei žmogus gyvena sveikai, neturi žalingų įpročių, galima išvengti tokių priklausomybių kaip rūkymas, alkoholio, narkotikų vartojimas. Pastaroji priklausomybė – pagrindinis kelias užsikrėsti ŽIV. Viktorinos pradžioje komandos pristatė namų užduotis – savo sukurtus ketureilius. Po išradingų prisistatymų prasidėjo tikra kova: testų, rebusų sprendimas, dėlionių rinkimas, užduotis komandų atstovams ir kt. Po smagiai ir svarbiausia prasmingai praleisto laiko mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir asmeniniais prizais.

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:12

„Mokinių savivaldos- iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“

Gimnazijos mokinių savivaldos atstovai kartu su kitų Mažeikių r., Šiaulių, Kretingos, Akmenės miestų gimnazijų savivaldų atstovais dalyvavo vaikų ir jaunimo socializacijos projekte „Mokinių savivaldos- iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“, kurį organizavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Svirskienė. Susitikimų metu vyko darbas grupėse, buvo svarstomos problemos, ieškoma būdų, kaip jas išspręsti. Buvo pasidalinta idėjomis, patirti

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:10

Svečiai gimnazijoje

Gruodžio 3 dieną Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją lankėsi Vilniaus dailės akademijos, Telšių fakulteto atstovai. Jie gimnazistams papasakojo apie kultūros paveldo išsaugojimą ir jo atgaivinimą. O po pristatymo, mokiniai galėjo pasivaišinti jų atvežtomis vaišėmis. Renginyje dalyvavo: Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas, Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro tyrėjas Ramūnas Banys, Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro restauratorius Dovydas Ušinskas.

 

 
Trečiadienis, 09 Gruodis 2015 11:06

"Metamorfozės" gastrolės

Gimnazijos teatro studija „Metamorfozė“ lapkričio pabaigoje išvykose rodė paskutiniuosius spektaklius pagal Anos Frank dienoraštį „Vaikai, norėję gyventi“. Lapkričio 25 d. buvo itin šiltai kviesti ir priimti Plungės Senamiesčio mokykloje. O jau lapkričio 27 d. dalyvavo respublikiniame mokyklinių teatrų festivalyje Klaipėdoje „Aitvarai“. Šis festivalis turi ilgametes tradicijas, kad į jį savo darbus veža Klaipėdos universiteto lietuvių filologijos ir režisūros specialybės absolventai. Iš Klaipėdos ir Plungės jaunieji aktoriai parsivežė ne tik geriausius įspūdžius, šilčiausias emocijas, bet ir gausybę dovanų.

 

Teatro vadovė L.Rojūtė- Maselskienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sekantis > Pabaiga >>