Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 12:26

 
Trečiadienis, 25 Lapkritis 2015 00:00

Projektas   „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka"

„ateITies erdvė"

Pristatymą galite peržiūrėti čia

 

 

 

 
Trečiadienis, 25 Lapkritis 2015 11:29

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ IŠVYKA Į TELŠIŲ PĖSTININKŲ KUOPĄ

Artėjant Lietuvos Kariuomenės dienai (11-23) mūsų gimnazijos jaunieji šauliai apsilankė Telšių 604 pėstininkų kuopoje. Vykusioje atvirų durų dienos programoje jaunieji šauliai buvo supažindinti su privaloma karo tarnyba, kario savanorio tarnyba, profesine karo tarnyba, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Labiausia mokiniams patiko praktinė dalis, kur buvo demonstruojami koviniai ginklai (pistoletai, automatai, kulkosvaidžiai, granatsvaidžiai, monosvaidžiai). Visi norintys galėjo savo rankose palaikyti ir išmėginti šiuos ginklus. Po to dar vyko supažindinimas su kario ekipuote ir išgyvenimo reikmenimis.

Visi grįžo labai patinkinti, nes gavo tiek praktinių žinių, tiek informacijos apie tai, kur galima visų šių dalykų mokytis baigus mokyklą.

 

 
Trečiadienis, 25 Lapkritis 2015 10:18

Cyroliokaa 

Lapkričio 24 d. Sedos gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Cyroliokaa“ dalyvavo Sedos vaikų darželio organizuojamoje šventėje „Susitėka žemaitokaa“. Darželio vaikučiai susidomėję klausė žemaitiškai atliekamų dainų, Modesto (7b klasė) grojimo lūpine armonikėle, stebėjo žaidžiamus žaidimus, ratelius. O ir patys ansambliečiai pasiklausė savo mažųjų draugų dainavimo, pasakojimų, pajuokavimų žemaičių tarme.

 

 
Šeštadienis, 21 Lapkritis 2015 09:14

Baigiamasis akcijos „Kartų diena“ renginys- vakaronė „Kuriame ateitį, atsigręždami į praeitį“ Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijavo akciją „Kartų dienaׅ“. Visos Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos atverti duris kartų dialogui. Akcijos idėja sudomino ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos bendruomenę. Šiandien labai svarbu, kad atskirtis tarp kartų nedidėtų. Svarbu, kad jaunas žmogus mokytųsi gerbti senolius, saugančius didelę gyvenimo patirtį, o senoliai suprastų, kad jaunimo užsiėmimai, pomėgiai taip pat yra įdomūs ir verti dėmesio.

Akcija „Kartų diena“ gimnazijoje vyko dvi savaites. Pirmiausia visų klasių mokiniai gavo užduotis. Jie kartu su klasių vadovėmis domėjosi ir rinko medžiagą apie šeimos šventes, žaidimus ir žaislus, virtuvės rakandus ir ūkio įrankius, aprangą, spaudinius, ieškojo įdomių įvairių kartų šeimos nuotraukų, piešė giminės medžius. Sužinota tikrai nemažai. Kad ir kiti galėtų pamatyti tai, ką mokiniai surinko, surengtos keturios parodos: „Šeimos nuotraukos“ ( pradinių klasių mokiniai), „Mano giminės medis“ (5-6 klasių mokiniai), „Spaudiniai“( IV gimnazijos klasės mokiniai) , „Žaislai“ (I gimnazijos klasių mokiniai). Tai, ko nesudėjo į parodas, mokiniai demonstravo, pasakojo baigiamojo akcijos renginio metu- vakaronėje „Kuriame ateitį, atsigręždami į praeitį“. Į vakaronę buvo pakviesti keturių kartų atstovai: proseneliai, seneliai, tėvai ir vaikai. Labai džiaugiamės, kad pavakaroti atvyko ir Sedos kultūros centro folklorinis ansamblis „Rėmolee“ ir jų vadovas Gintautas Griškėnas. Taigi lapkričio 5 dieną gimnazijos aktų salėje šurmuliavo visų kartų atstovai. Vakaronę pradėjo garbaus amžiaus dviejų gimnazijos mokinių močiutė, pasakorė iš Kalnijų kaimo Valerija Mizinienė. Ji, pasisodinusi šalia savo anūkėles, pasekė pasaką. Po tokios įžangos į močiutės ir anūkių dialogą įsiterpė vakaronės vedėjai: teatro mokytoja Laura Rojutė ir III gimnazijos klasės mokinys Egidijus Vainutis. Pokalbis pakrypo apie aprangą. Močiutė papasakojo, kaip ji jaunystėje rengdavosi, kokį apavą dėvėjo, parodė nagines, kurias visi panoro paliesti, pamatyti iš arčiau. Vėliau II gimnazijos klasių mokiniai pademostravo mokyklines uniformas, kokios buvo anksčiau ir kokios yra dabar, bei šventines ir kasdienines įvairių kartų moterų ir merginų sukneles. Tautinius rūbus parodė ir dainą užtraukė „Rėmoliū“ folklorinis ansamblis. Po to 7-8 klasių mokiniai kartu su V. Miziniene rodė vaizdinę medžiagą ir pasakojo apie virtuvės rakandus bei ūkio įrankius. Kaip seniau lygindavo rūbus pademonstravo „Rėmoliū“ ansamblio atstovė. Apie šeimos šventes pasakojo III gimnazijos klasių mokiniai bei „Rėmoliū “ moterys. O baigiantis vakaronei I gimnazijos klasių mokiniai ir folklorinis ansamblis „Rėmoliokaa“ pakvietė visus pažaisti įvairių kartų žaidimus, pašokti, padainuoti. Tuo metu visi vakaronės dalyviai buvo vaišinami naminiu sūriu, duona ir gira.

Vakaronę užbaigė V. Mizinienė pasakojimu apie tai, kaip seniau pernelyg įsilinksminę žmonės buvo raginami eiti ilsėtis. Visos akcijos tikslas pasiektas. Manome, kad pavyko bendram dialogui sukviesti 4 kartų atstovus. Norėtųsi, kad tokie renginiai gimnazijoje taptų tradicija.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sekantis > Pabaiga >>