Pirmadienis, 12 Spalis 2015 07:41

Jaunieji policijos rėmėjai – antri rajone

Rugsėjo 29 d. mūsų gimnazijos mokinių komanda ( A.Veršinskaitė, R.Štombergaitė, A.Švažaitė, A.Nugaris, R.Girdenis), pasivadinusi „Seduos žemaite“, dalyvavo Mažeikių policijos komisariato organizuotame konkurse „Sveikas, pilietiškai aktyvus jaunimas“. Konkurso tikslas − supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su policininko profesija, pabrėžti šios profesijos reikšmingumą ir svarbą.

Į konkursą sugužėjo aštuonios komandos iš Mažeikių miesto ir rajono mokyklų. Po įžanginio vyresniosios specialistės R.Antanavičiuūės žodžio, komandų prisistatymų ir trumpo instruktažo prasidėjo įtempta kova. Komandos turėjo atlikti 10 užduočių: išvardinti policijos nekarinius laipsnius, pagal grandis taisyklingai parinkti policininkams uniformas, žinias pademonstruoti „blitz“ turnyre, „nusikaltėliams“ atlikti dalinę kratą, kuo greičiau ir tiksliau uždėti antrankius ir uždaryti į areštinę, operatyviai iškviesti pagalbą, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui, akies taiklumą pademonstruoti šaudymo rungtyje. Viena sunkiausių užduočių buvo estafetė su „girtumo“ akiniais, kurios metu reikėjo ne tik kuo greičiau nubėgti iki sudėtų kamuoliukų, neužkliūvant kėglių, bet ir sumesti kamuoliukus į kibirėlį. Atlikti šią užduotį liejantis vaizdui buvo tikras iššūkis. Komandos, atlikusios visas užduotis, susirinko į policijos salę renginio užbaigimui. Susumavus rezultatus, mūsų gimnazijos komanda iškovojo garbingą antrąją vietą! Diplomai ir prizai I – III vietų laimėtojams įteikti spalio 2-ąją Policijos dienos minėjimo metu.

 

 
Trečiadienis, 07 Spalis 2015 07:49

Trečiokų pamoka paežerėje

Spalio 2 dieną didžiulis būrys gimnazijos trečiokėlių keliavo prie ežero. Čia jiems vyko pasaulio pažinimo pamoka kitoje aplinkoje. Pamokos tema: „Ar gali šviesa sukurti paveikslą?“. Vaikai susitiko su fotografe Lina, kuri papasakojo apie savo pomėgį fotografuoti, parodė savo turimus fotoaparatus. Paskui vyko linksma foto sesija. Turiningai praleidome laiką ir užfiksavome smagių pamokos kitoje aplinkoje akimirkų.

Klasės mokytoja Inga Noreikienė

 
Antradienis, 29 Rugsėjis 2015 07:16

Tyrėjų naktis

Rugsėjo 25 d. gimnazijoje vyko „Tyrėjų nakties“ renginiai. III –čių klasių mokiniai vyko į Renavą, kur susitiko su Lietuvos šikšnosparnių apsaugos draugijos pirmininku D. Makavičiumi. Čia susipažino su mokslinio tyrimo metodu, klausėsi paskaitos apie Lietuvoje vykdomus šikšnosparnių tyrimo ir jų apsaugai vykdomus darbus, apie Lietuvoje ir Renave esančias šikšnosparnių rūšis, jų stebėjimą. Mokiniai sužinojo, kad šikšnosparniai, kaip ir paukščiai – žieduojami, kad jiems pavojingos vėjo jėgainės ir reikalingas „draugiškas“ apšvietimas. Draugijos pirmininkas D.Makavičius ne tik stengėsi sudominti mokinius, bet ir ragino imtis šikšnosparnių tyrėjo veiklos.

Kitas renginys – eksperimentinė popietė projekto „Mettingenas – Seda“ dalyviams. Čia mokiniai dirbo dviejose sekcijose: chemijos kabinete su mokytoja Z.Teniene tyrė Sedos vandenis ir fizikos kabinete su mokytoja I.Joneikiene tikrino fizikinius reiškinius. Tiek svečiams, tiek gimnazijos mokiniams smagu buvo patiems įsitikinti, kad atmosfera tikrai slegia, kad galioja inercija, vyksta oro šiluminis plėtimasis, šviesos atspindys. Daugiausiai įtampos ir noro laimėti buvo lankstant iš folijos laivą, kuris atlaikytų kuo didesnį krovinį. Visiems popietės dalyviams buvo įdomu būti tyrėjais.

 

Gamtos mokslų mokytojos

 
Penktadienis, 25 Rugsėjis 2015 13:15

Vaisių diena

Mūsų pirmokai nori gyventi sveikai. 1a klasės mokiniai rugsėjo 23 dieną suruošė vaisių mitingą.Tą dieną visi klasės mokiniai atsinešė į klasę iš savo namų įvairių uogų ir vaisių. Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams papasakojo apie vaisių ir daržovių būtinumą organizmui. Kiek jų reikėtų suvalgyti kasdien, bandė pasverti ir įvertinti kaip vizualiai atrodo tas 400 gramų. Mokiniai sužinojo kodėl reikia valgyti ne tik įvairių rūšių , bet ir įvairių spalvų vaisių ir daržovių. Po pamokėlės mokiniai visi valgė atsineštus vaisius ir džiaugėsi, kaip skanu. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kiekvienam padovanojo po lankstinuką ,,Rudens gėrybės stiprina sveikatą’’ ir užduočių knygelę ,,Mityba’’, kad mokiniai ir toliau gilintų sveikos mitybos žinias.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 
Trečiadienis, 23 Rugsėjis 2015 09:23

Kas ‒ vasarą su kailiniais, o žiemą ‒ ir be marškinių?

Kas ‒ vasarą su kailiniais, o žiemą ‒ ir be marškinių? Tokią mįslę 2a klasės mokinukams trečios pamokos pradžioje užminė mokytoja. Atsakymo ieškoti antrokai išvyko į Puokės kaimą Skuodo r., prie didžiausio akmens Lietuvoje ‒ Barstyčių akmens. Išlipę iš mokyklinio autobusiuko vaikai nuskubėjo prie riedulio milžino. Pirmiausia knietėjo užlipti patiems ant šio milžino. Kilo daug klausimų: iš kur šis milžinas čia atsirado, koks jo aukštis, kiek jis sveria ir daugybė kitų. Viską išsiaiškinę apie Barstyčių gigantą, antrokai prisiminė mokytojos užmintą mįslę. Apsidairę aplinkui lengvai rado atsakymą, kad tai – medis. Tokia ir buvo integruotos pasaulio pažinimo ir kūno kultūros pamokos tema. Nieko nelaukę mokinukai kibo į užduotis: išsiaiškino, kokias dalis turi medžiai, kokių rūšių medžiai auga aplink didįjį milžiną. Po to vaikai rinko įvairių medžių lapus ir vaisius, žaidė komandinius ir judriuosius žaidimus. Pamokos pabaigoje vaikų rankose mirgėjo medžių lapai, vaisiai ir netgi grybai, o akyse švietė pažinimo džiaugsmu.

 

Mokytoja L. Milieškienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sekantis > Pabaiga >>