Ketvirtadienis, 03 Rugsėjis 2015 12:27

Žygis į Pakutuvėnus

Rugpjūčio 18 – 23 dienomis vyko Žemaitijos skautų organizacijos 10 – asis jubiliejinis žygis Mažeikiai – Pakutuvėnai. Tai kasmetinis tradicija tapęs žygis, organizuojamas skauto vyčio Giedriaus Girdvainio iš Šiaulių. Žygio metu skautai įveikia virš 100 kilometrų. Šiame žygyje dalyvavo apie 30 skautų, tame tarpe trys iš Sedos Medeinos draugovės. Žygio metu orai buvo labai šilti, žygeivius lydėjo mašina, pasiruošusi padėti bėdos atveju. Laimei, namo vežti nieko nereikėjo. Pirmą dieną susirinkome Mažeikiuose ir pajudėjome link Sedos. Pasiekus Šerkšnėnus, ekipažas atvežė maistą ir pietavome. Vakarieniavome jau Sedoje ir ilsėjomės, o naktį apsistojome parapijos namuose. Antrą dieną ėjome iš Sedos į Platelius. Sustojome Žemaičių Kalvarijoje pavalgyti pietų. Po pietų iškeliavom link Reginos Skridalienės kaimo turizmo sodybos, kur ir apsistojome nakčiai. Trečią dieną keliavome iš Platelių į Šateikius. Šateikiuose dalyvavome šv. Mišiose, bei turėjome smagią gidę, kuri aprodė įdomias Šateikių vietas. Vakarop žaidėme krepšinį ir tinklinį su vietiniu jaunimu. Ketvirtą dieną, dauguma jau pūslėtomis kojomis, turėjome įveikti paskutinius kilometrus iki Pakutuvėnų. Jau antrus metus iš eilės, broliai paskutinius kilometrus tempė ekipažo mašiną, o priėjus aukštą kalną, į jį nešė pirmą kartą einančius žmones. Pakutuvėnuose pasilikom dar dvi dienas Susitaikinimo sodyboje. Dalyvavome vienuolyno šv. Mišiose. Šventėme vieno brolio gimtadienį ir, be abejo, atsidėkojome žygio vedliui ir organizatoriui už visus tuos dešimt metų. Per visą žygiavimo laiką kiekvienas dalyvis turėjo parašyti prisiminimą nutikusį per tuos 10 žygiavimo metų. Knyga buvo padovanota broliui Giedriui G. paskutinę žygio naktį. Tai buvo paskutinis žygis organizuojamas skauto vyčio G.Girdvainio, tad kažkas kitas turės perimti šio nuostabaus žygio estafetę, kuriame ne vienas atranda didelę dalį savęs ir patobulėja dvasiškai.

 

Medeinos draugovės skautas Domantas Dacys

 
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2015 11:05

Mokytojai viešėjo Latvijoje

Artėjant naujiems mokslo metams grupė mūsų gimnazijos mokytojų dalyvavo projekto „Samsung mokykla ateičiai“ dalyvių susitikime, kuris įvyko Ligatnėje, Latvijos respublikoje rugpjūčio 18 dieną. Čia susitiko apie 180 mokytojų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Mokytojai dalyvavo mokymuose, linksmai ir neįprastai leido pertraukėles, varžėsi įvairiose rungtyse dėl pagrindinio prizo. Mokymus vedė Talino universiteto dėstytojai Marina Kurvitsa ir Juri Kurvitss, kurie pristatė modernų „Apverstos klasės“ metodą, buvęs Latvijos švietimo ministras Roberts Kilis, pasiūlęs mokinius ne bausti, o parodyti, kaip savo veiklą paversti naudinga veikla, bei kiti lektoriai, papasakoję, kaip gerinti mokymosi kokybę, kaip pamokų metu integruoti moderniausius mokymo metodus bei technologijas. Dalyviai džiaugėsi mokymais bei gera proga prisiminti užsienio kalbos (anglų arba rusų) įgūdžius, susitikimu su kolegomis iš kitų Baltijos šalių.

 

 
Ketvirtadienis, 20 Rugpjūtis 2015 10:43

Jubiliejinė Jaunimo vasaros akademija

Rugpjūčio 3 – 5 dienomis Skuodo rajone ant Puodkalių piliakalnio vyko dešimtoji Jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galime daug!“. Prieš porą metų šią Akademiją organizavo Mažeikių rajono savivaldybė. Į jubiliejinę Jaunimo vasaros akademiją susirinko apie 300 jaunų žmonių ir jaunimo reikalų koordinatoriai iš 23 savivaldybių. Tolimiausi dalyviai atvyko net iš Alytaus ir Birštono savivaldybių. Mūsų savivaldybę atstovavo 13 jaunuolių (vadovė V. Katkuvienė) iš Mažeikių, Sedos, Pikelių, Užežerės. Jaunuolius lydėjo jaunimo reikalų koordinatorė A. Purauskytė ir buvusi jaunimo reikalų koordinatorė L. Rubežienė. Į Akademijos atidarymą dalyviai žygiavo su savo savivaldybių vėliavomis, dalyvius pasveikino Skuodo r. sav. meras P. Pušinskas ir šios akademijos pradininkė mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Iš karto po sočių pietų vyko užsiėmimai įvairiose darbo grupėse: norintys galėjo gaminti papuošalus ar medinius žaislus, mokytis naujų šokių, kiti domėjosi savanorystės galimybėmis, treti kūrė verslo idėjas ir pan. Vakare vyko savivaldybių prisistatymai, po to jaunimas energiją išliejo diskotekoje. Antroji Akademijos diena buvo skirta įvairioms sportinėms rungtims. Mūsų savivaldybės jaunuoliai buvo labai aktyvūs ir nepaisant, kad kepino karšta saulė, sudalyvavo visose įmanomose rungtyse. Vakare Akademijos dalyviai demonstravo savo talentus: šoko, dainavo ir grojo. Trečiąją dieną jaunuoliai kūrė viziją, kaip Akademija atrodys 2025 metais. Pamąstymų buvo įvairių ir netikėtų, bet niekas neabejojo, kad šis renginys, gimęs Žemaitijoje, įtraukęs ir tolimiausias savivaldybes, gyvuos dar ilgai. Renginio uždarymo metu Akademijos dalyviai nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už puikų renginį. Kitais metais Akademiją organizuoti sutiko Akmenės r. savivaldybė.

 

V. Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 20 Rugpjūtis 2015 10:36

Draugauti – tai padėti, kuo gali

Paskutiniąją liepos mėnesio savaitę Renave buvo įgyvendinamas Mažeikių rajono katalikių moterų draugijos ir Žemaitijos skautų organizacijos bendras projektas ,,Noriu būti draugu“, kurį finansavo Mažeikių r. savivaldybė. Projektu buvo siekiama: gerinti kokybišką Mažeikių miesto ir rajono vaikų ir jaunimo užimtumą, nusikalstamumo prevenciją; ugdyti projekto dalyvių gebėjimą draugauti ir būti draugiškais visiems visuomenės nariams, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties; ugdyti projekto dalyvių kūrybiškumą, savarankiškumą ir gebėjimą išgyventi gamtoje; ugdyti projekto dalyvių pilietiškumą ir tautiškumą; stiprinti kartų bendravimą ir bendradarbiavimą. Visą savaitę projekto dalyviai stovyklavo gamtoje, pamiršę minkštas lovas ir net kompiuterius.

Pirmąją stovyklavimo dieną, po įsikūrimo, vakare vyko šv. Mišios, kurias aukojo kunigai A. Sabaliauskas ir A. Mačius. Kitą dieną stovykla dar buvo gražinama toliau, jaunuoliai, kurie stovyklavo pirmą kartą, iš skautų galėjo pasimokyti įvairių gudrybių statant įvairius statinius. Taip pat stovyklautojai Raudonojo Kryžiaus savanorių dėka pagilino savo praktines žinias apie pirmosios pagalbos suteikimą, išmoko kelis naujus mazgus ar kaip sužinoti, koks bus oras. Vakarais prie laužų vyko vaidinimai, žaidimai, skatinantys jaunuolių kūrybiškumą, draugiškumą. Stovykloje dažnai skambėjo giesmės ar dainos – būta jų ir linksmų, ir liūdnų, kviečiančių susimąstyti. Neapsieita be lietuvių liaudies, partizanų dainų visos stovyklos metu bei liaudiškų šokių vakaro, skambant gyvai muzikai. Vieną vakarą prie laužo šilta buvo ne tik dėl jo skleidžiamos šilumos, bet ir dėl vakaro svečių – Linos ir Arūno Raudonių, kurie padovanojo jaunuoliams ne vieną dainą ir giesmę, bet ir savo pasakojimus apie tikėjimą ir draugystę jų gyvenime.

Į stovyklą buvo pakviesti vyresnės kartos atstovai, su kuriais jaunuoliai diskutavo tikėjimo, savigarbos, meilės artimui, smurto, pilietiškumo ir kitais klausimais. Ypač daug klausimų sulaukė ateitininkas ir politikas Paulius Auryla, buvęs profesionalus sportininkas Laurynas Jacevičius. Projekto dalyviai ne tik diskutavo, bet ir realiais darbais prisidėjo prie Renavo dvaro parko tvarkymo. Renavo rūmuose stovyklos dalyviai surengė koncertą, į kurį atvyko ir stovyklautojų artimieji. Paskutinę dieną projekto dalyviai dalyvavo trasoje, kur jų laukė įvairūs kūno ir proto ištvermės išbandymai, o svarbiausias buvo komandinis darbas ir draugiškumas vienas kitam, nes įveikti trasą buvo galima tik grupėmis. Vakare stovyklautojai, eidami Šviesos keliu, apmąstė visa tai, ką patyrė stovyklos metu ir dar labiau sustiprino tarpusavio ryšį tuo keliu keliaudami ne po vieną, o grupelėmis, ir stotelėse dalindamiesi savo išgyvenimais ir įspūdžiais bei dėkodami Dievui už šią stovyklą. Šioje stovykloje jaunesniojo skauto įžodį davė Agnė Vaitkutė, Radvilė Čiuldytė ir Eimantas Pučkorius. Vilija Ročytė davė patyrusios skautės įžodį.

Stovyklautojai namo išvyko nubraukę ne vieną ašarą, kuri nuriedėjo dėl to, kad laikas prabėgo taip greitai ir jau reikia išsiskirti su tais, kurie beveik savaitę dalijosi su tavimi viskuo – šiltu megztiniu, kai šalta, o tavasis jau šlapias, gera nuotaika ir šypsena, kai oras nelepina, patirtimi, draugyste ir patarimu – tam, kad tau šioje žemėje būtų gyventi geriau ir prasmingiau. Draugauti – tai padėti, kuo gali...

 

 
Penktadienis, 17 Liepa 2015 08:06

Skautai dalyvavo Jaunimo dienose

Birželio 27-28 d. Alytuje vyko septintosios Lietuvos Jaunimo dienos ,,Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“ (Lk 12,34). Kelyje sutikome daug autobusų vykstančių ta pačia kryptimi – į Dzūkijos sostinę. Į katalikišką jaunimo renginį susirinko 6 000 dalyvių. Po registracijos buvome apgyvendinti Panemunės pagrindinėje mokykloje. Įspūdingas atidarymas vyko Alytaus sporto ir rekreacijos centre, dalyvius pasveikino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila linkėdamas atrasti savo ,,lobius“, po to prisistatė kiekviena vyskupija. Po pietų jaunuoliai galėjo rinktis vieną iš 17 teminių užsiėmimų, kurių metu galėjo klausyti muzikos, žiūrėti spektaklį ar tiesiog bendrauti su aktoriais, politikais, kunigais ir kitais įdomiais žmonėmis. Vakare vyko adoracija, norintys galėjo atlikti išpažintį. Sekmadienį po Gailestingumo vainikėlio maldos jaunimas bendra eisena, giedodami įvairias giesmes, liudydami Tikėjimą, Viltį ir Meilę išėjo į miesto centre esančią Rotušės aikštę. Čia vyko šv. Mišios į kurias susirinko ne tik renginio dalyviai, savanoriai bet ir Alytaus miesto gyventojai. Uždarymo koncerte visus sužavėjo brolis pranciškonas Stan Fortuna OFM, atvykęs iš JAV. Į namus išvykome su pakylėta dvasia, pabuvę bendrystėje su Kristumi ir vieni kitais, rodės, kad net saulėtas ir karštas dienas taip pat parsivežėme iš Alytaus. Po Lietuvos Jaunimo dienų susiruošėme į Jaunimo dienas Žemaičių Kalvarijoje, kur gavome taip pat nemažai dvasinių dovanų. Šlovinome kartu su grupe iš Vilniaus ,,Kalvos“, katechezę vedė brolis pranciškonas Antanas Blužas. Jaunimas galėjo dalyvauti įvairiuose teminiuose užsiėmimuose. Po adoracijos ir šv. Mišių net Kalvarijos kalnus nebuvo sunku išvaikščioti einant ir meldžiantis kartu. Žvakių vigilija ne tik akį traukė, bet rodės ir mūsų širdis sušildė ir pripildė gerumo.

 

Sktn. Virginija Katkuvienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sekantis > Pabaiga >>