Pirmadienis, 05 Birželis 2017 11:19

 

Pramogos lauke

Antrų klasių mokiniai patyrė daug džiaugsmo ekskursijoje.Turiningai praleido laiką, pažindami savo kraštą. Stebėjo pavasario požymius gamtoje, patyrė sporto įvairovės malonumą edukacinėje pamokoje „Pramogos lauke“. Susipažino su laisvalaikio praleidimo formomis, stebint 3 D filmą, žaidžiant, pietaujant picerijoje; stebėjo Saulės laikrodį. Sužinojo dviračio istoriją: pažino dviračių įvairovę, sužinojo saugos svarbą, vairuojant dviratį. Stebėjo Talkšos ežero aplinką, lapės skulptūrą, Plėtė žinias apie krašto istoriją. Išradingai, linksmai bendraudami ir bendradarbiaudami sukūrė įspūdingą kelionės piešinį.

 

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:55

Pasaulinė diena be tabako

Gegužės 31 Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje paminėta Pasaulinė diena be tabako. Po trijų pamokų 6-7 klasių mokiniai rinkosi gimnazijos stadione, kur sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo apie tabako daromą žalą bei Pasaulinės sveikatos organizacijos susirūpinimą dėl vis jaunėjančio kontingento. Vėliau bendru sutarimu su mokiniais, mokytojais, padedant socialinei pedagogei linksmai pūtėme muilo burbulus.

 

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:33

Plinkšių senelių globos namuose

Gegužės 29 d. 3 b klasės mokiniai koncertavo Plinkšių senelių globos namuose. Senelius nudžiugino ne vien koncertine programėle, bet ir savo padirbtais darbeliais (balandžiais), ant kurių buvo užrašyti palinkėjimai. Seneliai noriai bendravo su vaikučiais, kartu dainavo liaudiškas dainas. Vaikai grįžo laimingi, suteikę džiaugsmą vyresnio amžiaus žmonėms.

 

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:08

,,Žaliosios olimpiados“ pusfinalis

Gegužės 24 d. mūsų gimnazijos ,,Kūlverstukų“ komanda dalyvavo antrajame nacionalinės "Žaliosios olimpiados" etape – pusfinalyje, kuris vyko Plungėje akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje. ,,Kūlverstukais “ pasivadinome dėl to, kad tenka verstis per galvą, kad prie mokyklos atsirastų rūšiavimo konteineriai, nes dabar išrūšiuotas atliekas tenka nešti į miestelio konteinerius. Pusfinalyje dalyvavo 10 mokyklų iš Mažeikių, Plungės, Klaipėdos, Šilalės, Skuodo ir Tauragės rajonų. Užduotys buvo nelengvos – reikalaujančios ir žinių, ir kūrybiškumo. Bet ,,Kūlverstukai“ ir jų sirgalių komanda buvo šauniausi ir iškovojo pergalę! Dabar sediškių rudenį laukia finalas Vilniuje. Tikroji pergalė yra tai, kad mokykloje pradėjome rūšiuoti bent jau popierių. Reikia pagirti visus mokinius kurie rūšiuoja atsakingai. Rūšiuoji – vadinasi saugai aplinką ir save tuo pačiu.

 

Biologijos mokytoja Virginija Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:04

Jaunųjų ornitologų konferencija

Gegužės 26 – 27 d. Ventės rago ornitologinėje stotyje vyko tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapas – Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo 43 moksleiviai iš įvairių šalies kampelių. Mūsų gimnazijos šeštokai Agnė Vaitkutė ir Mantas Dagenis, kaip pradedantieji ornitologai, pristatė pranešimą ,,Paukščių įvairovės tyrimas gyvenamojoje aplinkoje“. Aštuntoko Rolando Vyniauto pranešimą ,,Griežlė (Crex crex) ir jos apsauga Ventos regioniniame parke“ vertinimo komisija apdovanojo pagyrimo raštu. Sediškiams pristatant skaidres talkino Ovidijus Veršinskas. Po vakarienės konferencijos dalyviai ėjo į žygį „Kuršių marių vandens paukščiai“. Su Kuršių marių paukščių įvairove supažindino Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojas- ornitologas Vytautas Eigirdas ir LMNSC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Gediminas Petkus. Mokiniams pavyko pamatyti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas pilkąsias antis (Anas strepera) ir raudonkojus tulikus (Tringa totanus). Vėlai vakare šie specialistai supažindino su prietaisu padedančiu užfiksuoti šikšnosparnius. Kelias rūšis šių paslaptingų gyvūnų pavyko užfiksuoti. Antrąją konferencijos dieną mokiniai vėl stebėjo paukščius, turėjo galimybę savo akimis pamatyti kaip žieduojami paukščiai. Grįždami iš konferencijos sediškiai dalijosi įspūdžiais ir kūrė planus naujiems paukščių įvairovės ir elgsenos tyrinėjimams.

 

Biologijos mokytoja Virginija Katkuvienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>