Antradienis, 20 Lapkritis 2018 08:18

Rajoninės kvadrato varžybos

Lapkričio 12 dieną vyko rajoninės mergaičių kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo Pavasario, Ventos, Senamiesčio, Tirkšlių, Kalnėnų ir Sedos mokyklų komandos. Mūsų gimnazijos mergaičių komanda užėmė III vietą. Sveikiname laimėtojas. Lapkričio 13 dieną taip pat vyko rajoninės berniukų kvadrato varžybos. Dalyvavo tos pačios šešios komandos. Berniukams nedaug trūko laimėti trečiąją vietą. Rezultatu 2:1 nusileidom Kalnėnų berniukų komandai. Kūno kultūros mokytojai

 

 
Antradienis, 20 Lapkritis 2018 08:15

Skautų žygiai

Ar ryžtumeisi pėsčiomis nueiti iš Sedos į Mažeikius? Kodėl gi ne? Tokį atstumą prieš savaitę nužygiavo NVŠ „Skautauk ir auk“ grupės ir Medeinos skautai, patraukę link Ukrinų. Žygis buvo skirtas Lietuvos skautybės 100 – mečiui, kurį minėjome lapkričio 1 d. Žygį organizavo „Vanagų“ skilties skiltininkas br.Tomas. Skautus svetingai sutiko Ukrinų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Valda Muravjovienė. Nuoširdžiai buvome sujaudinti Kultūros namų darbuotojų rūpesčiu, kad nesušaltumėme, turėtume karštos arbatos bei pastogę nakvynei. Vakare susipažinome ir pabendravome su vietiniu jaunimu, pavaišinome skautiška koše, pakvietėme dalyvauti viktorinoje apie skautybę. Skautai nepatingėjo nueiti į 4 km. nuo Ukrinų esančią fotomenininko Gedemino Januškos sodybą, kurioje sukauptas didžiulis lobynas senovinių daiktų. Susidomėję klausėmės apie Lietuvos tarpukario laikotarpį, apžiūrėjome daug nematytų senovinių daiktų. Visko net neįmanoma vienu apsilankymu apžiūrėti, tad vasarą tikrai grįšime į šią sodybą, kad galėtume dar kartą prisiliesti prie savo šalies istorijos. Atgal į Sedą grįžome taip pat pėsčiomis, su gera nuotaika ir dainomis. Lapkričio viduryje žygį organizavome ir jaunesniesiems skautams. Jais rūpinosi būrys vyresnių skautų. Visiems labai patiko kepti skautišką duonelę, žaidėme žaidimus, vaišinomės kakava, dalinomės seseriškumu ir broliškumu. Kadangi buvome geri – visą dieną švietė saulė .

 

Medeinos draugovės draugininkė vyresn.skautė Virginija Katkuvienė

 
Penktadienis, 09 Lapkritis 2018 08:12

Jau pasibaigė VGTU organizuojamų AI studijų II sesija

Spalio 29-31 dienomis Įvyko VGTU organizuojama NVŠ neakivaizdinės programos „Ateities inžinerijos“ II sesija. Joje dalyvavo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos dvi grupės. Grupės " Naujo pramonės gaminio kūrimas" grupės nariai: Gvidas Padervinskis, Darius Lakačiauskis, Dovydas Neliubšis, Tomas Kleinauskis, o grupės "Šiuolaikinės statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos" nariai: Karolina Kazragytė, Vydmantė Šakiniūtė, Rokas Songaila, Rėjus Buivydas. Mokiniai atlikę jiems užduotus namų darbus toliau vykdė jiems nurodytas užduotis, atliko bandymus laboratorijose, modeliavo konstrukcijasi ir skaičiavo joms tenkančias apkrovas, mokėsi dirbti su kompiuterinėmis programomis: SolidWorks Fusion 360. , įgalinančias mokinius atlikti savarankiškus darbus ar tiesiog patobulėti plačioje šiuolaikinių technologijų srityje savo žinias. "Šiuolaikinės statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos" grupės nariai aplankė ugniagesių mokyklą, gaisrų priežasčių nustatymų laboratoriją, susipažino su šių specialybių inžinierių darbo specifika ir prasmingumu. " Naujo pramonės gaminio kūrimas" grupės nariai mokėsi 3D projektavimo įrankių panaudojimą, braižant gaminio brėžinius, ruošant juo 3D spausdinimui, verslo kūrimo ir reklamos pagrindų, gaminio dizaino kūrimo. Po paskaitų mokiniai pramogavo ledo arenoje, boulinge, žaidė biliardą , gėrėjosi Vilniaus senamiesčio rudeniniais vaizdais. Mokiniai pasirinkę projektinę veiklą šiose grupėse dvylika dienų mokinasi, atlieka praktinius užsiėmimus, lanko įmones. Ši programa padeda arčiau susipažinti su inžinieriaus specialybe, būsimu darbu. Mokiniai pagilina žinias matematikos, fizikos, chemijos, braižybos, dailės, technologijų srityse, mokosi dirbti komandoje, ugdo savo asmenines kompetencijas. Mokiniai galės lengviau apsispręsti, kokia specialybę jiems pasirinkti. Šių studijų metu atlikti darbai yra prilyginami brandos darbui.

Nutraukos: 

https://www.facebook.com/LyderystesABC/photos/pcb.501244110375417/501245617041933/?type=3&theater

 

 
Antradienis, 06 Lapkritis 2018 11:44

Medeinos skautai atšventė 10 –ąjį gimtadienį

Prieš 10 metų Sedoje įsikūrė Medeinos draugovė, mat septintokės Gytė Donielaitė, Agnė Domarkaitė ir dar keletas užsidegusių jaunuolių labai norėjo pradėti skautauti. 2008 m. rugsėjo pabaigoje susibūrė 15 jaunuolių ir susikūrė 3 skiltys. Šiuo metu Medeinos draugovėje yra apie 50 skautų veikiančių aštuoniose skiltyse. Renginyje, skirtame paminėti draugovės įkūrimo 10-metį, dalyvavo virš 110 žmonių. Sediškių atvyko pasveikinti sesės ir broliai iš Žemynos, Vydūno, Šv. Jurgio draugovių, vyresnieji skautai. Iš ryto skautai patraukė į žygį link Sedos girios. Čia Medeinos ,,baravykyne“ vyko skautiškos statybos. Jėgas skautukai atgavo paskanavę Vigestos dešrelių. Vakare gimnazijos aktų salėje vyko pagrindinis renginys. Labai džiaugėmės sulaukę senųjų Medeinos draugovės skautų, kurie noriai dalijosi savo prisiminimais. Smagu, kad ir skautų mamos dalyvavo šventėje, šį renginį parėmusios įvairiomis daržovėmis iš kurių skautai pasigamino skanų troškinį. Už dovaną ir paramą renginiui esame dėkingi UAB ,,Vigesta“. Už skanias ir sočias picas dėkojame MB ,,Momentunas“. MB ,,Puokštė“ paramos dėka Medeinos skautai pasipuošė naujais antsiuvais ant skautiškos uniformos. Po gimtadienio sediškiai dar visą savaitę organizavo įvairias veiklas gimnazijos bendruomenei: organizavo žaidimus, vaišino arbata, sausainiais ir net skautiška koše. Jubiliejinį gimtadienį užbaigėme pačia svarbiausia, Sedos klebono M. Ramanausko dovanota dovana – šventomis mišiomis už skautus.

 

Draugininkė sktn. vyresn. skautė Virginija Katkuvienė

 
Antradienis, 06 Lapkritis 2018 11:41

Jaunųjų ornitologų įspūdžiai iš Lenkijos

Šiais, kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapo Lietuvos Jaunųjų ornitologų mokslinės konferencijos nugalėtojai vyko į užsienį į paukščių palydėtuves. Šiemet keliavome į kaimyninę Lenkiją. Kelionės metu suskirstėme grupelėmis. Kiekviena grupelė ,,prižiūrėjo‘‘ tam tikras paukščių rūšis. Mes, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos jaunieji ornitologai, ,,prižiūrėjome‘‘ kikilius ir liepsneles. Žinojome, kad kikilis yra dažniausias Lietuvos paukštis. Bet kaip reikalai Lenkijoje? Mūsų grupei, deja, nepavyko užfiksuoti nei vieno kikilio, bet užfiksavome keletą liepsnelių. Daugiausiai liepsnelių matėme ir girdėjome Belovežo girioje. Ši giria paliko labai didelį įspūdį. Ji įtraukta i Unesco paveldo sąrašą, į girią galima patekti tik su gide. Ėjome kelis kilometrus pažintiniu taku ir susipažinome su girios biologine įvairove. Tai pat buvome Muguru nacionaliniame parke, praėjome pažintiniu taku ir grožėjomės gamta, čia pirmą kartą gyvenime pamatėme salamandrą. Beščadų nacionaliniame parke kopėme į kalnus, pirmą kartą pamatėme juodąją zylę. Turbūt visos kelionės metu didžiausią įspūdį mums paliko kalnai, vaizdas nuo viršaus nepakartojamas! Įspūdžių šioje kelionėje patyrėme tikrai daug ir įvairių, kai kurie pirmą kartą kopėme į kalnus, kai kurie pirmąjį kartą išvyko į užsienį. Kitiems tai buvo ne pirmas kartas, bet labai įsimintinas. Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 

8b kl. mokiniai Agnė Vaitkutė ir Mantas Dagenis

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>