Sekmadienis, 03 Birželis 2018 19:46

Keistos pamokos

Yra toks gražus žodis – vaikystė. Yra toks nuostabus pastatas, kuriame ji gyvena – mokykla. Nuaidi skambutis, šaukiantis, viliojantis, skelbiantis pasibaigusią pamoką. Vaikystė uždaro mokyklos duris... Gegužės 29 dieną paskutines keistas pamokas pradinėje mokykloje turėjo 4a klasės mokiniai. Nebuvo jose nei uždavinių, nei ypatingos metodų įvairovės ir tik kažkur giliai širdelėse greičiausiai įvyko refleksija, kurią išdavė tik rasos lašeliai ant skruostų ar šiltos šypsenos. Visos pamokos prabėgo greitai kaip ir visi keturi metai. Per matematiką suskaičiavom, kiek dienų kartu praleidome ketvirtoje klasėje. Per lietuvių kalbos pamoką vėjavaikiams aitvarams patikėjom savo lūkesčius, prisiminimus ir svajones. Per pasaulio pažinimą išsiaiškinome, kad raktų būna labai įvairių: durų, smuiko, meilės ir netgi pažinimo. Per dailės ir technologijų pamoką gaminome linkėjimų lėktuvėlius ir skraidinome juos draugams ir tėveliams. Klasės valandėlės metu prisiminėme gražiausias akimirkas iš pradinės mokyklos. Šventę ketvirtokai užbaigė valsu, padėkos žodžiais ir dainelėmis tėveliams ir mokytojams.

 

4a klasės mokytoja Loreta Milieškienė

 
Sekmadienis, 03 Birželis 2018 19:37

Gamtos ir tiksliųjų mokslų ekologinė konferencija

 

            Gegužės mėn.  vyko  gamtos ir tiksliųjų mokslų 18 - oji ekologinė konferencija „Mokausi tyrinėdamas“. Konferencijos pagrindinis tikslas yra skatinti mokinių domėjimąsi gamtos ir tiksliaisiais mokslais bei tobulinti mokinių gamtamokslinę, kalbinę ir bendrąsias kompetencijas, pristatant mokinių darbus, susijusius su tiriamąja veikla. Konferenciją vedė antrokės gimnazistės Vydmantė Š.  ir Akvilė V. Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo aštuntokai Augustė J., Erika B. ir Modestas L. Devintokai konferencijoje demonstravo per chemijos pamokas savo užaugintus kristalus. IIb g klasės mokiniai visus džiugino fotonuotraukomis, kuriose jie užfiksavo gyvenamojoje aplinkoje sutinkamus augalus ir gyvūnus. Tiriamuosius darbus pristatė II –IV g klasių mokiniai:

1.  Šokolado ir šokoladinių saldainių tyrimas; II a Akvilė Vainutytė , Karolina Kazragytė

2. Anglies (IV) oksido tyrimas. II a Vydmantė Šakinytė, Akvilė Vainutytė

3. Garsas mus supančioje aplinkoje. IIa, Tomas Kleinauskas, Rokas Songaila, Juozas Šarapnickas. Dovydas Neliubšis

4. Elektrovaros priklausomybė nuo pH. IIIa, Gvidas Mikalauskas, Gvidas Padervinskis.

5. Šilumą izoliuojančios medžiagos mūsų aplinkoje. IVb, Laurynas Butkus.

6. Vėjo jėgainių keliamas triukšmas. Jo padariniai. IIIa, Eimantas Kreišmontas, Modestas Kučinskas.

7. Voro auginimo ypatumai. IV a Beatričė Kasiliauskaitė

6. Gyvybė vandens laše. IIIa gimnazijos klasės mokinės Aistė Beniušytė ir Deimantė Kryžauskaitė.

7. Mokinių patiriamas stresas mokykloje.   III a Ema Joneikytė, Liucija Eičinaitė.

8. Automobilių keliama tarša. IIIa Domantas Jasmontas ir Roberta Kavaliauskaitė.

10. SVMG mokinių sergamumo analizė. IIa Gabija Eičinaitė, Benediktas Abrutis.

Mokinius konsultavo matematikos mokytpja A. Vitkevičienė, fizikos mokytoja I.Joneikienė, chemijos mokytoja Z.Tenienė, biologijos mokytoja V.Katkuvienė.

 
Penktadienis, 01 Birželis 2018 08:32

 

Ornitologų konferencija

2018 m. gegužės 25-26 d. Žemaitijos Nacionalinio parko direkcijoje vyko tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapas – Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo jaunieji ornitologai iš visos Lietuvos – Anykščių, Ignalinos, Radviliškio, Raseinių, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus miestų ir rajonų. Mūsų gimnaziją atstovavo 7 b kl. mokiniai Agnė Vaitkutė ir Mantas Dagenis. Mokiniai paruošė ir pristatė savo tiriamąjį darbą „ Pažintis su Žemaitijos nacionalinio parko sparnuočiais”. Agnės ir Manto darbas buvo atrinktas tarp geriausių ir apdovanotas LMNŠC pagyrimo raštu. Kiekvienas susitikimas su ornitologais praturtina mus žiniomis apie paukščius, pavyksta pamatyti ir išgirsti vis naujų dar mums nematytų ir negirdėtų sparnuočių.

 

Biologijos mokytoja V.Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 31 Gegužė 2018 11:50

Fizikos pamoka kitoje aplinkoje.

 

Gegužės 25d.gimnazijos II-ų ir III-ų klasių mokiniai išvykos į ORLEN Lietuva gamyklą metu gilino žinias tema „Šiluminių variklių technologiniai ir ekologiniai aspektai“. Gausėjant šalyje (pasaulyje) automobilių, didėja ir jų tarša. O į atmosferą išmetamų dujų kiekį lemia ir naudojama degalų rūšis. Kas ir kaip gaminama Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje mokiniai galėjo pamatyti personalo vadovės Dainos Binkauskienės dėka, o kokias ekologines problemas sprendžia gamykla gaminant ir naudojant kurą, pristatė ekologas Vaidas Bondzinskas. Tądien kiekvienas, atvykęs į gamyklą pabuvo naftininku: apsirengę pagal saugaus darbo reikalavimus, ne tik autobusu apvažiavo įrenginius, bet ir pabuvojo gamybos įrenginyje nr.1 bei jo operatorinėje, iš kur atliekamas įrenginio valdymas. Čia iš arti apžiūrėjo reaktorių ir krosnis, o dirbantys sediškiai V.Vainutis ir V.Joneikis paaiškino įrenginių paskirtį, jų darbo specifiką ir kartu pasiūlė rinkis naftininko specialybę. Apie kiekvieno įrenginio svarbą naftos perdirbimui mokiniai sužinojo iš gamybos technologo V.Žabinsko. O kad rūpinamasi gamyklos atliekų valymu, mokiniai įsitikino apsilankę valymo įrenginiuose ir aplinkos tyrimų laboratorijoje. Išvyka suteikė daug informacijos ir paskatinimo siekti karjeros naftos bendrovėje.

Fizikos mokytoja Irena Joneikienė

 
Penktadienis, 11 Gegužė 2018 08:16

 Linksmasis pavasarėlis

Gegužės 8d. Viekšnių gimnazijoje vyko ketvirtų klasių mokinių viktorina „Linksmasis pavasarėlis“, kur dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinukai (mokyt. I. Ramoškienė)

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>