Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:33

Plinkšių senelių globos namuose

Gegužės 29 d. 3 b klasės mokiniai koncertavo Plinkšių senelių globos namuose. Senelius nudžiugino ne vien koncertine programėle, bet ir savo padirbtais darbeliais (balandžiais), ant kurių buvo užrašyti palinkėjimai. Seneliai noriai bendravo su vaikučiais, kartu dainavo liaudiškas dainas. Vaikai grįžo laimingi, suteikę džiaugsmą vyresnio amžiaus žmonėms.

 

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:08

,,Žaliosios olimpiados“ pusfinalis

Gegužės 24 d. mūsų gimnazijos ,,Kūlverstukų“ komanda dalyvavo antrajame nacionalinės "Žaliosios olimpiados" etape – pusfinalyje, kuris vyko Plungėje akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje. ,,Kūlverstukais “ pasivadinome dėl to, kad tenka verstis per galvą, kad prie mokyklos atsirastų rūšiavimo konteineriai, nes dabar išrūšiuotas atliekas tenka nešti į miestelio konteinerius. Pusfinalyje dalyvavo 10 mokyklų iš Mažeikių, Plungės, Klaipėdos, Šilalės, Skuodo ir Tauragės rajonų. Užduotys buvo nelengvos – reikalaujančios ir žinių, ir kūrybiškumo. Bet ,,Kūlverstukai“ ir jų sirgalių komanda buvo šauniausi ir iškovojo pergalę! Dabar sediškių rudenį laukia finalas Vilniuje. Tikroji pergalė yra tai, kad mokykloje pradėjome rūšiuoti bent jau popierių. Reikia pagirti visus mokinius kurie rūšiuoja atsakingai. Rūšiuoji – vadinasi saugai aplinką ir save tuo pačiu.

 

Biologijos mokytoja Virginija Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 01 Birželis 2017 09:04

Jaunųjų ornitologų konferencija

Gegužės 26 – 27 d. Ventės rago ornitologinėje stotyje vyko tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapas – Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo 43 moksleiviai iš įvairių šalies kampelių. Mūsų gimnazijos šeštokai Agnė Vaitkutė ir Mantas Dagenis, kaip pradedantieji ornitologai, pristatė pranešimą ,,Paukščių įvairovės tyrimas gyvenamojoje aplinkoje“. Aštuntoko Rolando Vyniauto pranešimą ,,Griežlė (Crex crex) ir jos apsauga Ventos regioniniame parke“ vertinimo komisija apdovanojo pagyrimo raštu. Sediškiams pristatant skaidres talkino Ovidijus Veršinskas. Po vakarienės konferencijos dalyviai ėjo į žygį „Kuršių marių vandens paukščiai“. Su Kuršių marių paukščių įvairove supažindino Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojas- ornitologas Vytautas Eigirdas ir LMNSC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Gediminas Petkus. Mokiniams pavyko pamatyti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas pilkąsias antis (Anas strepera) ir raudonkojus tulikus (Tringa totanus). Vėlai vakare šie specialistai supažindino su prietaisu padedančiu užfiksuoti šikšnosparnius. Kelias rūšis šių paslaptingų gyvūnų pavyko užfiksuoti. Antrąją konferencijos dieną mokiniai vėl stebėjo paukščius, turėjo galimybę savo akimis pamatyti kaip žieduojami paukščiai. Grįždami iš konferencijos sediškiai dalijosi įspūdžiais ir kūrė planus naujiems paukščių įvairovės ir elgsenos tyrinėjimams.

 

Biologijos mokytoja Virginija Katkuvienė

 
Trečiadienis, 31 Gegužė 2017 08:41

Šventė Sedos miesto vaikams

Gegužės 24 dieną į Sedos miesto aikštę sugužėjo Sedos darželio ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos vaikai paminėti artėjančios vaikų gynimo dienos ir kasmetinės akcijos „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Renginį organizavo ir vedė Sedos darželio soc.pedagogė V.Pocienė, gimnazijos soc.pedagogė J.Štombergienė ir kultūros centro renginių vedėjas G.Jokubauskas. Miesto aikštė pasipuošė „draugystės rankytėmis“ ir vaikų kurtais plakatais, simbolizuojančiais laimingą vaikystę. Vaikus pasveikinti atėjo Sedos seniūnijos socialinė darbuotoja E.Kareivaitė, sveikinimo žodį Sedos seniūnijos vardu tarė R.Zoza. Šilti ir nuoširdūs vaikų pasirodymai džiugino susirinkusius. Didžiuojamės, kad Sedoje turime tiek gabių vaikų, kurie dainomis, šokiais, pasakojimais sukūrė puikią nuotaiką. Tikimės, kad gražus suaugusiųjų bendravimas ir bendradarbiavimas bus puikus pavyzdys Sedos jaunajai kartai. Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja gimnazijos mokytojoms, darželio auklėtojoms, darželio meno vadovei, gimnazijos šokių vadovei, kultūros centrui už gražias šventės akimirkas.

 

 
Trečiadienis, 24 Gegužė 2017 10:27

Pirmokų išvyka

Gegužės 19 dieną 1a klasės mokiniai buvo išvykę į Mažeikius. Jie lankėsi Mažeikių PGT. Ten susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbu, apžiūrėjo jų techniką. Norintys galėjo pasimatuoti gelbėtojų uniformą. Buvo labai smagu visai klasei sulipti į didžiulį gelbėtojų automobilį. Sužinojome, kaip galima tapti ugniagesiu gelbėtoju ir kokius darbus jie atlieka.

Paskui užsukome į atsinaujinusį ir labai erdvų Mažeikių muziejų. Ten ne tik apžiūrėjome ekspozicijas, bet ir sužinojome seno lietuvių amato – tošininkystės paslaptis. Buvo labai smagu pasigaminti masažuoklį iš beržo tošies. Retas kuris pirmokėlis buvo laikęs ylą rankose, bet visiems puikiai pavyko susitvarkyti su užduotimi.

Daug pamatėme ir sužinojome. Nepamiršome ir pramogų. Ekskursijos pabaigai užsukome į vaikų žaidimų kambarį ,,Mauglis“. Išsidūkome kiek tik norėjome. Namo grįžome pavargę, bet linksmi ir laimingi.

 

Inga Pačerinskienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>