Trečiadienis, 24 Gegužė 2017 10:27

Pirmokų išvyka

Gegužės 19 dieną 1a klasės mokiniai buvo išvykę į Mažeikius. Jie lankėsi Mažeikių PGT. Ten susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbu, apžiūrėjo jų techniką. Norintys galėjo pasimatuoti gelbėtojų uniformą. Buvo labai smagu visai klasei sulipti į didžiulį gelbėtojų automobilį. Sužinojome, kaip galima tapti ugniagesiu gelbėtoju ir kokius darbus jie atlieka.

Paskui užsukome į atsinaujinusį ir labai erdvų Mažeikių muziejų. Ten ne tik apžiūrėjome ekspozicijas, bet ir sužinojome seno lietuvių amato – tošininkystės paslaptis. Buvo labai smagu pasigaminti masažuoklį iš beržo tošies. Retas kuris pirmokėlis buvo laikęs ylą rankose, bet visiems puikiai pavyko susitvarkyti su užduotimi.

Daug pamatėme ir sužinojome. Nepamiršome ir pramogų. Ekskursijos pabaigai užsukome į vaikų žaidimų kambarį ,,Mauglis“. Išsidūkome kiek tik norėjome. Namo grįžome pavargę, bet linksmi ir laimingi.

 

Inga Pačerinskienė

 
Trečiadienis, 17 Gegužė 2017 09:39

Pavasarinė skautų stovykla "Pabusk"

Trečiadienį dar snigo, o penktadienį skautai jau stovyklavo netoli Renavo. Į tradicinę pavasarinę stovyklą ,,Pabusk“ susirinko virš 60 Žemaitijos skautų organizacijos narių iš Sedos, Žemaičių Kalvarijos, Mažeikių, Ventos, Kuršėnų ir Šiaulių. Penktadienio pavakarę skautai vyčiai stovyklautojus mokė maskavimosi meno, organizavo pastabumą lavinančius žaidimus. Visų šių įgūdžių skautams prireikė šeštadienio dieną vykusioje ,,indiniadoje“. Jaunesnieji skautai gamino aitvarus, po to, pasiskirstę į dvi grupes, ėjo į žygį iki Renavo dvaro. Žygio metu įvairiose vietose slėpė lobį ir piešė žemėlapį. Apsikeitusios žemėlapiais, grupės grįždamos ieškojo vieni kitų lobių. Vakare visa skautiška šeima rinkosi prie laužo, kur skambėjo gitara ir dainos. Šeštadienio diena buvo ypatinga keturiems sediškiams skautams. Aušra Gotautaitė, Darija Česnauskaitė, Dangis ir Danielius Ismailovai davė jaunesniojo skauto įžodį. Sekmadienį, po stovyklos uždarymo rikiuotės, skautai skirstėsi į namus jau svajodami apie būsimas vasaros stovyklas.

 

V. Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 07:24

Visi sveikina mamas...

Motinos dienai trečiokai pradėjo ruoštis iškart po Valentino dienos: pasisodino gėlytes ir jau augino, puošė klasę, gamino mamytėms dovanėles, mokėsi dainelių ir šokių, repetavo. Gegužės 9 dieną atėjo lauktoji diena. Vaikai padengė stalus ir laukė į klasę atskubančių mamyčių. Susirinkus mamoms vaikai jas sveikino, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, visi kartu smagiai šoko liaudies šokius ir „Ančiukų šokį“. Į klasę buvo užsukę ir gandras, varlytė, žiogeliai ir paršiukas, kurie taip pat skubėjo sveikinti savo mamas. Po koncerto vaikai išgirdo atsakymus į jiems kilusius klausimus: kada išdygo pirmasis dantukas, kurią valandą gimė, kada ištarė pirmąjį žodį ir daugybę kitų. Vaikai su mamomis nukeliavo į vaikystę: kartu suko lankus, šokinėjo per šokdynę ir žaidė vaikų pamėgtus žaidimus. Paaiškėjo, kad mamyčių taip pat kadaise būta mažų ir jos puikiausiai prisimena visas vaikškas linksmybes.

 

 
Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 07:20

Ketvirtokų viktorina

Balandžio 27 dieną gimnazijos ketvirtokų komanda (Kajus Krapauskas, Laimonas Bružas, Gabrielius Mickus ir Gvidas Gureckis), lydima spec. pedagogės Ingos Ramoškienės dalyvavo viktorinoje „Draugystės ratas“ Mažeikių Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Viktorinoje dalyvavo komandos iš 7 mokyklų. Svečius gražiai priėmė ir pasitiko mokyklos šeimininkai: pašoko gražų šokį. Vėliau komandoms buvo pristatytos įvairios užduotys jūros tematika. Reikėjo parodyti atliktus savo namų darbus - komandos prisistatymą. Mokiniai noriai atliko užduotis, smalsiai stebėjo savo bendraamžių pasirodymus, negailėjo plojimų ir šypsenų. Šeimininkai dėkojo dalyviams už dalyvavimą ir įteikė padėkos raštą ir atminimo dovanėlę. Mūsų gimnazijos dalyviai liko patenkinti šia viktorina.

 

Spec.pedagogė Inga Ramoškienė

 
Ketvirtadienis, 04 Gegužė 2017 07:56

Konkurso „Jūros keliais 2017“ įspūdžiai

 

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje balandžio 28 dieną vyko konkursas „Jūrų keliais 2017“, kuriame rungtyniavo 12 komandų iš įvairų Lietuvos gimnazijų. Laimėjusioji komanda laimėjo kelionę AB „DFDS Seaways“ keltu į Švedijos Karlshamno uostą. „DFDS Seaways“ generalinis direktorius Jonas Nazarovas, paklaustas, kodėl devynerius metus iš eilės remia moksleivių konkursą dovanodamas jiems kelionę, atsakė trumpai: „Manome, kad darome gerą darbą.“ Tad penktadienį Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vėl skambėjo Karinių jūrų pajėgų orkestro garsai ir šurmuliavo moksleiviai. Mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila pasveikino Lietuvos moksleivius atvykusius į jūriškiausią šalies miestą. Dėl kelionės į Karlshamną rungėsi ir mūsų gimnazijos komanda „Sedula“, kurios šūkis „Būk savas“. Šiame konkurse komanda dalyvavo pirmą kartą. Pasiteiravus komandos narių, kokia jų nuomonė apie konkursą, visi vienareiškimškai nutarė, kad potyriai neišdildomi ir nepakartojami. Dalyvavę abiturientai buvo šiek tiek nusiminę, nes šiame konkurse teko dalyvauti pirmą ir paskutinį kartą, bet džiaugiasi suteikta galimybe bei linki likusiems komandos nariams nepasiduoti ir ryžtingai ruoštis ateinantiems metams. Patikėkite, šis konkursas – nuostabi gyvenimo patirtis bei naujų išbandymų versmė. Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir esame nusiteikę dalyvauti konkurse ir kitais metais.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>