Ketvirtadienis, 06 Balandis 2017 07:34

2017m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas „Tramtatulis“

Balandžio 2 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo 2017 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioniniame ture Telšiuose. Varžėsi 66 atlikėjai arba grupės( pasakoriai, dainininkai, instrumentinės muzikos atlikėjai) iš 12 rajonų. Dalyvavo: pasakorė - Rugilė Čiuldytė ( 3b), dainininkai - Raminta Gabalytė (3a) ir Laurynas Balsys (3b); instrumentinės muzikos atlikėjai – Tomas Kleinauskas (Iag) ir Egidijus Vainutis (IVag). E. Vainutis dalyvavo ir kaip muzikantų muzikantas ir atliko kūrinius lūpine armonikėle, šiaudo birbyne, lumzdeliu. Į nacionalinį turą Kaune pateko R. Gabalytė ir L. Balsys (dainininkai), T. Kleinauskas ir E. Vainutis (instrumentinė muzika), bei muzikantų muzikantas E. Vainutis.

 

 
Trečiadienis, 05 Balandis 2017 09:27

Akcija „Paukščiai grįžta namo“

2013 metais prof. Tado Ivanausko darbams įprasminti buvo organizuota paukščių sutiktuvių akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“. Sekančiais metais ši akcija įsitvirtino pavadinimu „Paukščiai grįžta namo“ ir šiemet Generalinė miškų urėdija paukščių sutiktuves organizavo ketvirtąjį kartą. Mūsų gimnazijos mokiniai kasmet įsijungia į šią akciją. IV g klasės mokinė Sandra R. bei III g klasės mokinės Domantė P., Ema G., konsultuojant gimnazijos sekretorei Gražinai, tris dienas kūrė floristinį paveikslą. Į pagalbą įsijungė pradinukai, kitų klasių mokiniai ir mokytojai tempdami į mokyklą įvairias gamtines medžiagas – kaštonus, giles, kankorėžius ir kt. Kovo 27 d. visoje Lietuvoje miškininkai su jaunaisiais gamtos mylėtojais iškėlė šimtus inkilėlių. Tą dieną 6 b klasės mokiniai su auklėtoja išvyko į Mažeikių miškų urėdiją, jiems buvo patikėta konkursui pristatyti floristinį paveikslą. Urėdijoje mokiniai išklausė miško apsaugos inžinieriaus Pauliaus Gedrimo paskaitos apie Lietuvoje sutinkamus ir perinčius uoksinius paukščius. Po paskaitų mokiniai su miškininkais išvyko į mišką, kur iškėlė savo atsivežtus inkilus. Mūsų gimnazisčių sukurtas floristinis paveikslas buvo išrinktas gražiausiu ir todėl iškeliavo į respublikinį konkursą Nemenčinėje. Baigiamasis akcijos „Paukščiai grįžta namo“ renginys vyko Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijos Bezdonių girioje prie memorialo „Žalgiris 600“. Tai rekordinio dydžio užrašas 6 ha miško kirtavietėje. Raidės suformuotos iš 7000 eglaičių sodinukų, fonui sudaryti pasodinta dar 16000 berželių. Akcijos dalyvius pasveikino Aplinkos ministras Kęstutis Navickas bei Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis. Iškėlę inkilus, miško poilsiavietėje mokiniai vaišinosi keptomis dešrelėmis. Po vaišių vyko į floristinių paveikslų apžiūrą, dalyviams koncertavo Sasha Song ir „X Faktoriaus“ finalininkė Anžela Adamovič.

Esame dėkingi Mažeikių miškų urėdijos administracijai ir miško apsaugos inžinieriui Pauliui Gedrimui už sudarytą galimybę nuvykti į akcijos „Paukščiai grįžta namo“ respublikinį baigiamąjį renginį.

 

Biologijos mokytoja V. Katkuvienė

 
Pirmadienis, 03 Balandis 2017 12:41

Fizika aplink mus 

Kovo 29d. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko rajono mokyklų 8 – 12 klasių mokinių darbų konkursas "Fizika aplink mus". Tai pirmas mūsų rajone organizuotas toks fizikos konkursas. Jame savo atliktą projektą „Izoliacinės medžiagos mūsų aplinkoje“ pristatė mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinys Laurynas Butkus. Įdomūs buvo ir kitų grupių tiriamieji, ir eksperimentiniai darbai. Rajono fizikos mokytojai Lauryno darbą išrinko geriausiu darbu. Konkursą numatyta rengti ir kitais metais.

 

 

 
Pirmadienis, 03 Balandis 2017 07:52

Integruota aplinkosauginė pamoka

Kovo 29 d. pirmokams gimnazistams integruotą biologijos ir istorijos pamoką ,,Istorinės ir gamtinės Ventos regioninio parko vertybės“ vedė šio parko specialistai. Vyr. specialistas Nerijus Gudmonas papasakojo apie gamtines vertybes – saugomus augalus, retus gyvūnus. Mokiniai paskaitos metu sužinojo, kad Europos ekologinis tinklas "Natura 2000“ tai Europos Bendrijos svarbos saugomų teritorijų bendras tinklas, skirtas išsaugoti, palaikyti ir prireikus atkurti iki tinkamos apsaugos būklės natūralius buveinių tipus ir gyvūnų bei augalų rūšis jų natūraliame paplitimo areale. Gimnazistai prisiminė kuo skiriasi saugomos teritorijos – rezervatai, draustiniai, nacionaliniai ir regioniniai parkai. Vyr. specialistas Ramūnas Dulinskis papasakojo apie istorines parko vertybes, padovanojo mokyklai fosilijų ir leidinį apie Ventos regioninį parką. Mokiniai taip pat sužinojo apie ekologo ir rekreacijos vadybininko specialybes. Per refleksiją gimnazistai sakė, kad jiems įdomiausia buvo išgirsti apie saugomus paukščius – tulžį ir griežlę. Kita grupelė labai susidomėjo galimybe atvykti į parką ir patiems pasiieškoti fosilijų. Pirmų klasių gimnazistai šiemet įsijungs į projektinių darbų rengimą ekologinei konferencijai, todėl ši integruota pamoka buvo lyg įvadas pamastymui apie galimas projekto temas.

 

 
Ketvirtadienis, 30 Kovas 2017 10:49

Savaitė „Be Patyčių“

Savaitės veiklos, organizuotos gimnazijoje kovo 20 – 24 d., buvo orientuotos į draugiškumo skatinimą. Pirmadienis – animacinių filmukų diena. Tą dieną pradinukai žiūrėjo pasirinktus filmukus apie draugystę, aptarė. Trečiadienis – pasakos diena. Per klasės valandą vyresnieji mokiniai: Akvilė Vainutytė, Vidmantė Šakiniūtė, Austėja Kinčinaitė, Aistė Balsytė, Vilija Ročytė ir praktiką mūsų gimnazijoje atliekanti Greta Petrauskienė pradinių klasių mokiniams inscenizavo pasakas apie draugiškumą, pagarbą. Po to vyko aptarimas. Penktadienis – žaidimų diena. Ilgųjų pertraukų metu vyresnieji mokiniai su pradinukais žaidė žaidimus. Visos savaitės metu buvo akcentuojama, kad pagarba, draugiškumas turi mus lydėti kasdien.

 

Soc.pedagogė Jolanta Štombergienė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>