Trečiadienis, 06 Birželis 2018 21:05

Padėkos vakaras

Paskutinę pavasario pavakarę gimnazijoje pasidžiaugėme gausiais mokinių, mokytojų pasiekimais, tėvelių bei kitų asmenų pagalba. Vakaro metu pasirodė gimnazijos meninės raiškos būreliai bei Sedos pučiamųjų orkestras „Griaustinis“. Ačiū visiems besirenkantiems mūsų gimnaziją.

 

 
Trečiadienis, 06 Birželis 2018 20:44

Skautų stovyklavimo sezonas atidarytas!

Pirmąją stovyklą šiais metais Medeinos draugovės ir NVŠ „Skautauk ir auk“ grupės skautai turėjo gegužės viduryje, kai Renave vyko ŽSO pavasarinė stovykla „Pabusk”. Ši stovykla buvo tarsi kvietimas pabusti ir išeiti iš komforto zonos, iš tingulio, iš zyzimo, iš abejingumo, iš TO kas neprideda skautiškumo. Kaip buvo gera stovykloje girdėti - mes pataisysime laiptus, aš padarysiu šiukšlines, ar nereikia dar ko nors padėti? Tokie ir yra skautai - mato kas netvarkoje ir daro, daro neraginami, jiems nereikia rodyti pirštu. Taip jau yra, kad vieni vadovai užauga ir išeina, bet palieka po savęs užaugintus kitus vadovus- sveikiname seses Patriciją, Norvilę, Eveliną, Agnę ir brolį Tomą davusius skauto įžodį. Antroji savaitgalio stovykla vyko birželio 2-3 dienomis netoli Rimolių piliakalnio. Skautai prisiminė ir patobulino pionerijos įgūdžius (skautiškų statinių statymo), kurie bus reikalingi šią vasarą vyksiančiose stovyklose Rumšiškėse ir Renave. Broliai meistravo suoliuką ir trikojį maisto gaminimui, sesės ir jaunesnieji skautai indaują. Visi statiniai stovykloje statomi nenaudojant vinių, todėl skautai turi mokėti įvairių mazgų, kad sutvirtintų savo statinius. Po pietų prisijungė skautai Vilija, Akvilė, Greta, Austėja ir Gvidas, nors šie skautai tą dieną laikė lietuvių kalbos brandos egzaminą, jie nepamiršo jaunesnių sesių ir brolių. Jų atvežta ledų dėžė buvo tikra atgaiva po skautiškų statybų. Broliai Tomas ir Rytis organizavo naktinį žaidimą apie knygnešius. „Knygnešiai” kūrė įvairias strategijas ir taip gerai tarpusavy bendradarbiavo, kad „žandarams“ nepavyko aptikti ir atimti nei vieno ,,uždraustos spaudos“ leidinio. Šis žaidimas visiems suteikė gerų emocijų ir šiek tiek adrenalino. Po šios savaitgalio stovyklėlės, skautai jau pradės ruoštis Tautinei stovyklai Rumšiškėse, kuri bus skirta paminėti skautybės 100-metį Lietuvoje.

 

Draugininkė vyresn.skautė Virginija Katkuvienė

 
Trečiadienis, 06 Birželis 2018 20:17

Paminėjimai

Gegužės 31 dieną mūsų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė per antrą pamoką kvietė mokinius į gimnazijos kiemą paminėti Pasaulinę dieną be tabako ir vaikų gynimo dieną, kuri švenčiama birželio 1 dieną. Po įžanginio žodžio mokiniai buvo pakviesti spalvotomis kreidelėmis įprasminti savo mintis apie vaikystę. Po tos sekė burbulų pūtimo akcija „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“, skirta Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Geros emocijos atsispindėjo vaikų piešiniuose ir įspūdinguose burbuluose.

 

 
Sekmadienis, 03 Birželis 2018 19:46

Keistos pamokos

Yra toks gražus žodis – vaikystė. Yra toks nuostabus pastatas, kuriame ji gyvena – mokykla. Nuaidi skambutis, šaukiantis, viliojantis, skelbiantis pasibaigusią pamoką. Vaikystė uždaro mokyklos duris... Gegužės 29 dieną paskutines keistas pamokas pradinėje mokykloje turėjo 4a klasės mokiniai. Nebuvo jose nei uždavinių, nei ypatingos metodų įvairovės ir tik kažkur giliai širdelėse greičiausiai įvyko refleksija, kurią išdavė tik rasos lašeliai ant skruostų ar šiltos šypsenos. Visos pamokos prabėgo greitai kaip ir visi keturi metai. Per matematiką suskaičiavom, kiek dienų kartu praleidome ketvirtoje klasėje. Per lietuvių kalbos pamoką vėjavaikiams aitvarams patikėjom savo lūkesčius, prisiminimus ir svajones. Per pasaulio pažinimą išsiaiškinome, kad raktų būna labai įvairių: durų, smuiko, meilės ir netgi pažinimo. Per dailės ir technologijų pamoką gaminome linkėjimų lėktuvėlius ir skraidinome juos draugams ir tėveliams. Klasės valandėlės metu prisiminėme gražiausias akimirkas iš pradinės mokyklos. Šventę ketvirtokai užbaigė valsu, padėkos žodžiais ir dainelėmis tėveliams ir mokytojams.

 

4a klasės mokytoja Loreta Milieškienė

 
Sekmadienis, 03 Birželis 2018 19:37

Gamtos ir tiksliųjų mokslų ekologinė konferencija

 

            Gegužės mėn.  vyko  gamtos ir tiksliųjų mokslų 18 - oji ekologinė konferencija „Mokausi tyrinėdamas“. Konferencijos pagrindinis tikslas yra skatinti mokinių domėjimąsi gamtos ir tiksliaisiais mokslais bei tobulinti mokinių gamtamokslinę, kalbinę ir bendrąsias kompetencijas, pristatant mokinių darbus, susijusius su tiriamąja veikla. Konferenciją vedė antrokės gimnazistės Vydmantė Š.  ir Akvilė V. Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo aštuntokai Augustė J., Erika B. ir Modestas L. Devintokai konferencijoje demonstravo per chemijos pamokas savo užaugintus kristalus. IIb g klasės mokiniai visus džiugino fotonuotraukomis, kuriose jie užfiksavo gyvenamojoje aplinkoje sutinkamus augalus ir gyvūnus. Tiriamuosius darbus pristatė II –IV g klasių mokiniai:

1.  Šokolado ir šokoladinių saldainių tyrimas; II a Akvilė Vainutytė , Karolina Kazragytė

2. Anglies (IV) oksido tyrimas. II a Vydmantė Šakinytė, Akvilė Vainutytė

3. Garsas mus supančioje aplinkoje. IIa, Tomas Kleinauskas, Rokas Songaila, Juozas Šarapnickas. Dovydas Neliubšis

4. Elektrovaros priklausomybė nuo pH. IIIa, Gvidas Mikalauskas, Gvidas Padervinskis.

5. Šilumą izoliuojančios medžiagos mūsų aplinkoje. IVb, Laurynas Butkus.

6. Vėjo jėgainių keliamas triukšmas. Jo padariniai. IIIa, Eimantas Kreišmontas, Modestas Kučinskas.

7. Voro auginimo ypatumai. IV a Beatričė Kasiliauskaitė

6. Gyvybė vandens laše. IIIa gimnazijos klasės mokinės Aistė Beniušytė ir Deimantė Kryžauskaitė.

7. Mokinių patiriamas stresas mokykloje.   III a Ema Joneikytė, Liucija Eičinaitė.

8. Automobilių keliama tarša. IIIa Domantas Jasmontas ir Roberta Kavaliauskaitė.

10. SVMG mokinių sergamumo analizė. IIa Gabija Eičinaitė, Benediktas Abrutis.

Mokinius konsultavo matematikos mokytpja A. Vitkevičienė, fizikos mokytoja I.Joneikienė, chemijos mokytoja Z.Tenienė, biologijos mokytoja V.Katkuvienė.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>