Trečiadienis, 09 Gegužė 2018 12:56

Edukacinė išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką

Balandžio pabaigoje 7b klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja vyko į Platelius. Žemaitijos nacionalinio parko vyriausioji specialistė Marija Jankauskienė pravedė septintokams edukacinę pamoką gamtoje. Iš pradžių mokiniai susipažino su muziejaus ekspozija, po to, visi ,,apsiginkląvę“ žiūronais, keliavo Šeirės pažintiniu taku. Tą dieną pavyko pamatyti ar išgirsti net 40 skirtingų paukščių rūšių. Dažniausiai girdėjome ir matėme kikilį, kėkštą, didžiąją zylę. Džiaugėmės išgirdę pilkąją meletą, šis paukštis yra retas ir įrašytas į Raudonąją knygą. Vandens telkiny pavyko pamatyti dančiasnapius, ausuotuosius kragus. Daug paukščių matėme arba girdėjome pirmą kartą: margasparnę musinukę, miškinį kalviuką, karietaitę, klykuolę. Vyr. specialistė M.Jankauskienė tikra savo srities žinovė ir labai daug papasakojo ne tik apie paukščius, bet ir apie augalus bei kitas nacionalinio parko įdomybes. Pamoka gamtoje buvo įdomi ir naudinga, tokiu būdu galime geriau pažinti mus supančią gamtą.

 

Biologijos mokytoja V.Katkuvienė

 
Penktadienis, 27 Balandis 2018 11:27
Kviečiame  mokytis Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje.
Jūsų laukia patirtį turintys mokytojai, įdomūs būreliai, saugi aplinka, nuoširdus bendravimas, patogus ir saugus pavėžėjimas.
Laukiame Jūsų prašymų iki 2018 m. birželio 15 d.
Iškilus klausimams, skambinkite  tel.: 8 (443) 46389, 8 (443) 46242
 
Filmuko apie gimnaziją nuoroda 

 
Ketvirtadienis, 26 Balandis 2018 07:31

Paukščių sugrįžtuvės Rusnėje

Balandžio 14 d. visi paukščių mylėtojai buvo kviečiami į Nemuno deltos regioninį parką pasitikti sugrįžtančius paukščius. Nemuno delta yra svarbi poilsio vieta keliaujantiems paukščiams, todėl čia galima pamatyti ir stebėti įvairiausių paukščių, kai kurie iš jų yra reti. Rusnės sala pakliūva į regioninio parko teritoriją. Mūsų mokiniai joje paukščius stebėjo beveik prieš metus, tad žinodami, kad ši vietovė tikrai turtinga paukščių rūšimis, susiruošėme ir šį kartą stebėti paukščių. Su biologijos mokytoja kartu vyko septintokas Mantas D. ir pirmokai gimnazistai Rolandas V. ir Gabrielius B. Visus paukščių sugrįžtuvių dalyvius organizatoriai pasitiko karšta koše ir kvapnia žolelių arbata. Sediškiai stebėti paukščių keliavo su grupe kurią lydėjo Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas ekspertas Marius Karlonas. Ornitologas padovanojo sediškiams savo knygą „Paukščių stebėtojo gidas Nemuno deltos regione“. Pavyko pamatyti bei išgirsti tokias rūšis kaip: gaidukas, paprastasis griciukas, raudonkojis tulikas ir daug daug kitų. Iš viso į savo sąrašą užsirašėme 25 pamatytas paukščių rūšis. Kelionė buvo tikrai įdomi ir naudinga pažįstant savojo krašto sparnuočius.

 

Biologijos mokytoja Virginija Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 26 Balandis 2018 07:27

Skautų žygis į Plinkšes

Balandžio 13-14 d. Medeinos draugovės ir NVŠ ,,Skautauk ir auk“ skautai išsiruošė į pirmą pavasarinį žygį. Žygį organizavo broliai Tomas Kriščiūnas ir Rytis Jonkauskas. Prie programos ruošimo broliams talkino sesė Evelina Martinkutė. Nužygiavę į vietą, skautai pirmiausiai aplankė Plinkšių globos namų gyventojus, su jais bendravo ir vaišino sesės Vilijos Ročytės iškeptu pyragu. Po to skautai keliavo į Žalgirio mišką, sutvarkę miškininkų įruoštą poilsiavietę patys čia pramogavo. Vakarą prie laužo skautai užbaigė dainomis. Bendrystės ir žaidimų vakaras tęsėsi Plinkšių bendruomenės namuose.

 

Medeinos draugovės draugininkė V. Katkuvienė

 
Penktadienis, 23 Kovas 2018 08:06

Džiaugiamės 5-8 kl. matematikos rajoninės olimpiados prizininkais: • Ignu Vanagu,5 kl. – II vieta • Mantu Dageniu, 7b kl.- III vieta • Auguste Joneikyte, 8 b. kl. –III vieta.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>