Ketvirtadienis, 26 Spalis 2017 12:13

 

Etninės kultūros integravimo galimybės pradinėse klasėse

Spalio 17 d. gimnazijoje vyko seminaras pradinių klasių mokytojams „Etninės kultūros integravimo galimybės pradinėse klasėse“. Iš rajono atvykę mokytojai susipažino, kaip per liaudies žaidimus, muzikavimą, aprangą skleisti etnines patirtis. Pradinių klasių mokytoja Genovaitė Kesminienė demonstravo karpinių parodą, pasakojo apie karpinių pritaikymo šiandienos galimybes. Folkloro ansamblio „Rėmolee“ vadovas aiškino apie žemaičių tautinius rūbus, jų detales, spalvų derinius. Folkloro ansamblio „Rėmoliokaa“ vadovė Gražina Vainutienė mokė liaudiškų žaidimų, šokių. Šiaulių Saulėtekio gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ vadovas Arūnas Stankus kalbėjo apie muzikos instrumentus, žaislus, mokė liaudies žaidimų. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo pats pasigaminti šiaudo birbynę. Po seminaro svečiai vaišinosi žemaitiškais valgiais.

 

 
Pirmadienis, 23 Spalis 2017 19:39

Vokiečių kalbos diena “WIR LERNEN UND SPIELEN”

 

Visoje Lietuvoje spalio 16-20d. skelbiama vokiečių kalbos savaitė. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.

Spalio 19d. mūsų gimnazijoje taip pat vyko popietė „Spielen und lernen“. Jos metu mūsų gimnazijos penktokai žaisdami mokėsi vokiškai pasisveikinti ir skaičiuoti. Penktokus mokė aštuntokai ir septintokai, kurie jau pramokę vokiečių kalbos. Pramokę penktokai varžėsi, kurie išmoko daugiau. Visi buvo šaunūs, tad visus pradžiugino dovanos: vokiški ženkliukai ir apyrankės bei saldainiai.

 

 
Trečiadienis, 18 Spalis 2017 08:26

Ekskursija į Kauną

 

Vieną lietingą spalio dieną grupė mokinių keliavo į ekskursiją į Kauną. Grupę lydėjo mokytojos Vida Lukauskienė, Lina Kazragienė ir Edita Kleinauskienė. Mokiniai lankėsi Kauno pilies muziejuje, klajojo klaidžiais muziejaus neregiams labirintais, kopė ant Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogo. Pasivaikščiojimo Kauno senamiesčiu ir Laisvės alėja nesutrukdė ir visą dieną krapnojęs lietus. Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos vakare visi grįžo namo.

 

Mokytoja Edita Kleinauskienė

 
Trečiadienis, 18 Spalis 2017 08:15

Europos kalbų diena

 

Rugsėjo pabaigoje mūsų mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Ta proga vyko dainų, šokių ir poezijos popietė. Skambėjo lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbos. Kartu su mūsų gimnazijos mokiniais dalyvavo ir svečiai iš Vokietijos. Visi džiaugėsi puikiu ir nuotaikingu renginiu!

 

 
Penktadienis, 13 Spalis 2017 08:27

Vokiečių viešnagė

 

Šiais mokslo metais rugsėjo 27 - spalio 3 dienomis mokykloje pagal mainų programą lankėsi svečiai iš Vokietijos Metingeno kardinolo von Galeno gimnazijos. 9 mokinius ir 2 mokytojas iš Vokietijos pasitikome Rygos oro uoste. Svečiai gyveno šeimose, gimnazija jiems organizavo įvairiausias veiklas: kartu lankėme pamokas, jmus linksmino skautai bei „Rėmoliokaa“, dalyvavome Europos kalbų dienoje. Buvome nuvykę į pajūrį bei į Telšių hidrometeorologijos stotį. Paskutinę viešnagės dieną technologijų kabinete patys gaminom sau pietus. Laiką praleidome labai linksmai. Džiaugiamės susiradę naujų draugų.

 

Augustė Joneikytė 8a kl. mokinė

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>