Ketvirtadienis, 15 Birželis 2017 08:16

Jaunimo vasaros akademija

 

Birželio 7 – 9 d. Kelmės r. sav. Tytuvėnų sen. Skogalio kaime įsikūrusioje Sedulos poilsiavietėje vyko respublikinė 12 – oji Jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galim daug!“. 2013 m. akademiją organizavo Mažeikių r. savivaldybė kartu su Žemaitijos skautais. Šio renginio tikslas – suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai, skatinti bendradarbiavimą tarp regionų aktyvaus pilietiškumo, dalyvavimo demokratiniame gyvenime, užimtumo, tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Taip pat ši akademija buvo skirta paminėti „Erasmus+“ programos trisdešimtmetį. Šiais metais Mažeikių r. savivaldybę akademijoje atstovavo 12 jaunuolių, kurių daugumą sudarė ŽSO nariai. Komandą lydėjo vadovė Virginija Katkuvienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė. Iš viso akademijoje dalyvavo apie 300 dalyvių iš 19 šalies savivaldybių. Po iškilmingo renginio atidarymo vyko darbas grupėse naudojant aktyvius metodus. Jaunuoliai pasiskirstė į 13 darbo grupių, kuriose buvo gvildenamos pilietiškumo, pilietinio aktyvumo, užimtumo, jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo, demokratiškumo temos. Vakare vyko savivaldybių komandų prisistatymai ir namų užduočių pristatymai „Kaip aš myliu savo miestą!“ Vakare dalyviams koncertavo Sasha Song. Antrąją akademijos dieną viešoji įstaiga "Europos namai" organizavo Mokomojo Europos parlamento veiklas. Po pietų vyko įvairios sportinės varžybos. Vakare gerų emocijų netrūko vykusiame akademijos improvizacijų ir talentų šou. Medeinos draugovės skautoTomo Kleinausko saksafonu atliktas kūrinys pelnė II –ąją vietą. Trečiąją akademijos dieną dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Kelmės kraštu ir lankėsi įvairiose Tytuvėnų seniūnijos vietose. Po renginio uždarymo akademijos vėliava buvo perduota Šilalės jaunimui, kurie kitais metais organizuos jau 13-ąją Jaunimo vasaros akademiją.

 

Skautininkė V. Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 15 Birželis 2017 08:12

Paukščių atpažinimas ir stebėjimas

 

Kada paskutinį kartą patyrei pažinimo džiaugsmą? Manau, nesuklysiu sakydama, kad pirmąją vasaros dieną mūsų gimnazijos mokiniai patyrė pažinimo džiaugsmą, susipažinę su daugybe jiems negirdėtų ir nepažįstamų paukščių rūšių. Mūsų mokykla dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Birželio 1 d. startavo pirmoji šio projekto edukacinė programa ,,Paukščių atpažinimas ir stebėjimas“. Ankstyvą rytą, dvidešimt trys 6 – III g. klasių mokiniai, lydimi mokytojų R. Šmaižienės ir V. Katkuvienės, išvyko į Rusnės salą, kuri priklauso Nemuno deltos regioniniam parkui. Čia mūsų jau laukė ornitologas Boris Belchev. Nemuno deltos regioninis parkas labai svarbi teritorija ornitologiniu požiūriu. Kaip mums papasakojo ornitologas Boris B., parko teritorijoje sutinkama apie 300 paukščių rūšių, o tai sudaro 90% Lietuvoje sutinkamų paukščių rūšių. Išvykos metu pamatėme virš 20 skirtingų paukščių rūšių. Pavyko pamatyti net tokias retas paukščių rūšis kaip mažoji žuvėdra, smailiauodegė antis, pilkoji antis, jūrinis erelis. Šie paukščiai įrašyti į Raudonąją knygą. Išgirdome Raudonosios knygos paukščius didįjį baublį ir meldinę nendrinukę. Dauguma mokinių pirmą kartą paukščius stebėjo teleskopo pagalba. Galėjome grožėtis ausytuoju kragu, kuoduotąja antimi, geltongalve kiele, kiauliuke ir kitais mums iki šiol negirdėtais ir neregėtais sparnuočiais. Labai vertingos ir reikalingos tokios pamokos gamtoje. Meilė savo kraštui prasideda nuo jo pažinimo.

 

Biologijos mokytoja V. Katkuvienė

 
Ketvirtadienis, 15 Birželis 2017 08:08

 

Padėkos vakaro akimirkos

 

 

 
Pirmadienis, 05 Birželis 2017 11:21

Vasarą pasitinkant

Bėgo prabėgo dar vieni mokslo metai... Nors sakoma, kad viščiukus skaičiuoti reikia rudenį, trečiokai tai darė gegužės 29 dieną. Kai mokytoja išvedė trečiųjų mokslo metų metinius įvertinimus, suskaičiavo visus klasės konkursų nugalėtojus, visi draugiškai susėdome klasėje ir pasidžiaugėme mūsų klasės šaunuoliais. Už puikius mokymosi rezultatus apdovanojome Justę ir Ivetą. Trys medaliai puikavosi ant mergaičių: Ivetos, Vaidos ir Justės užėmusių pirmas tris vietas renkant taškus class.dojo sistemoje. Daugiausiai knygų perskaitė Iveta, Danielius ir Dangis. Jie taip pat buvo apdovanoti. O gegužės 30 dieną su kuprinėmis ant pečių trečiokai patraukė į Sedos salelę pasitikti vasaros. Kartu žygiavo ir pulkelis mamyčių. Gamtoje visi drauge pramogavome: kepėme ant laužo dešreles ir draugiškai jomis vaišinomės, žaidėme įvairius žaidimus, rungtyniavome estafetėse, net rungėmes kvadrato varžybose prieš mamas. Vasarą pasitikome nuotaikingai.

 

 
Pirmadienis, 05 Birželis 2017 11:19

 

Pramogos lauke

Antrų klasių mokiniai patyrė daug džiaugsmo ekskursijoje.Turiningai praleido laiką, pažindami savo kraštą. Stebėjo pavasario požymius gamtoje, patyrė sporto įvairovės malonumą edukacinėje pamokoje „Pramogos lauke“. Susipažino su laisvalaikio praleidimo formomis, stebint 3 D filmą, žaidžiant, pietaujant picerijoje; stebėjo Saulės laikrodį. Sužinojo dviračio istoriją: pažino dviračių įvairovę, sužinojo saugos svarbą, vairuojant dviratį. Stebėjo Talkšos ežero aplinką, lapės skulptūrą, Plėtė žinias apie krašto istoriją. Išradingai, linksmai bendraudami ir bendradarbiaudami sukūrė įspūdingą kelionės piešinį.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>