Veiklaus jaunimo projekto "Aktyvaus piliečio formulė" darbai įsibėgėja 

Prasidėjusi vasara aktyviuosius  Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleivius, tarp jų ir mane, pradžiugino puikia stovykla – Veiklaus jaunimo projektu „Aktyvaus piliečio formulė“. Už projektą atsakingos mokytoja  Rasa Šmaižienės, direktoriaus pavaduotoja  Aušra  Kazlauskienė ir moksleivė Vytautė Rimkutė. Projekto dalyviai, padedami Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projekto kuratorių, kėlė  didžiausias Sedos miestelio problemas: paplūdimio būklė,  įvairaus amžiaus grupių  užimtumo problema. Visi kartu bandėme rasti  šių problemų sprendimo būdus. Beje, pasiūlyta puiki idėja – įsteigti Sedos  miestelio aktyvaus jaunimo centrą.

Po „Aktyvaus piliečio formulės“ kūrybinių dirbtuvių, kaip ir buvome sutarę su vietos politikais, organizavome susitikimą, kuriame dalyvavo: Mažeikių savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius, Sedos seniūnijos darbuotojas Ričardas Zoza, Mažeikių rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Mažeikių savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, Mažeikių savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Rubežienė, VšĮ, Mažeikių „Versli karta“ direktorius Irmantas Sujeta, Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjas–sekretorius Mantas Badaukis, Sedos jaunimo klubo vadovas Gediminas Jokūbauskas. Susitikime, deja,  mūsų idėjos nebuvo priimtos, bet buvo pasiūlyta Sedoje  įrengti  paplūdimio tinklinio aikštelę pasirinktoje vietoje. Taigi, susirinkimas nepraėjo veltui. Tuo metu prasidėjo pats vasaros įkarštis ir jaunimas,  dalyvavęs  projekte, mėgavosi atostogų malonumais. Tad į seniūniją nuėjome tik rugpjūčio viduryje ir pradėjome derinti darbus dėl tinklinio aikštelės įrengimo. Sedos seniūnas, kuris ir pasiūlė įrengti tinklinio aikštelę, mielai mums talkina. Išsirinkome vietą – sodelį šalia gimnazijos,   jame Sedos seniūnija jau iškasė juodžemį ir aplygino žemę. UAB „Žemaitijos keliai“ atvežė žvyrą, kurį išskleisti padėjo gimnazijos mokinės tėtis Giedrius Pivorius ir gimnazijos moksleiviai. Taip pat UAB „Žematijos keliai“ pažadėjo parūpinti smėlį, stulpus, reikalingus tinklui laikyti bei sava technika sutvarkyti aikštelę. Gimnazijos mokiniai patys padarys  suoliukus. Taip pat planuojame sutvarkyti aplinką, esančią aplink tinklinio aikštelę, tai padaryti padės Gintautas Šmaižys ir Vytautas Rimkus.

Prasidėję mokslo metai  vėl paskatino veikti ir kibti į darbus. Projektas“ Aktyvaus piliečio formulė“  įkvėpė mus siekti geresnio gyvenimo Sedoje. Darbus planuojame greit baigti ir tikimės, kad pradžiuginsim Sedos bendruomenę nauja  paplūdimio tinklinio aikštele. Esame labai dėkingi visiems, prisidėjusiems vykdant projektą. Visi kartu kurkime gražesnę ateitį!

Stovyklos akimirkas padėjo įamžinti Vygintė Pukinskytė ir Skirmantas Stankevičius, vaizdo montažą galite žiūrėti čia.

 

Veiklaus Jaunimo projekto „Aktyvaus piliečio formulė“ dalyvė, IV bg mokinė Monika Mažonaitė