Poeto V. Mačernio žūties dienos minėjimas

Tradiciškai kiekvienų metų spalio 7 d. gimnazijoje minima poeto V. Mačernio žūties diena. Tą diena prisimenamas poeto nueitas trumpas, tačiau prasmingas gyvenimo kelias.

Poeto žūtis kiekvieną, susidomėjusį jo gyvenimu bei kūryba, priverčia susimąstyti apie tos mirties prasmę arba beprasmiškumą. Šįkart vyresnių klasių mokiniai buvo pakviesti pasiklausyti parnešimų tema „V. Mačernio literatūrinė ir kultūrinė recepcija“. Šią temą padiktavo buvusios gimnazijos mokinės I. Butkutės diplominis darbas.

 Mokiniai susidomėję klausėsi apie V. Mačernio ir M. K. Čiurlionio kūrybos sąsajas, apie poeto gyvenimo ir kūrybos įprasminimą įvairių poetų eilėse, muzikoje, teatre. Tarp pranešimų skambėjo gimnazistų atliekama muzika. Renginio pabaigoje teatro grupė parodė kompoziciją pagal V. Mačernio kūrybą.

Gimnazijos abiturientai lankė Šarnelėje įamžintas poeto „Vizijas“, skaitė jo kūrybą, ant kapo padėjo gėlių.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Dalia Sakalauskienė