Skaitome Violetą Palčinskaitę

    3a klasėje, mokytoja Genutė Kesminienė, vyko literatūrinė pamoka, kurioje mokiniai keliavo į Knygų karalystę. Pamokoje mokiniai pristatė savo mėgstamiausias knygeles, dalijosi įspūdžiais su klasės draugais, atliko praktines užduotis, susijusias su jų skaitomomis knygomis. Mokiniai sužinojo, kad vaikų poetė ir dramaturgė V. Palčinskaitė švenčia savo gimimo 70 – metį.

 

     Pamokoje dalyvavo ir gimnazijos bibliotekininkė Danutė Mickienė, kuri vaikus trumpai supažindino su poetės biografija, jos parašytomis knygomis vaikams. Mokiniai sužinojo, kad poetės eilėraščiuose palyginimas gamtos ir žmogaus santykis, kad jos poezijoje vidinė šiluma, bendravimas, amžinybės ir laikinumo temos, dvasinė patirtis, vaizdo spalvos, žodžių žaismas, skambesys veiksmažodžio galūnėse. Mokiniai klausėsi eilėraščio eilučių ,,Rugys‘‘, veiksmažodžio skambesio eilėraštyje,, Trolio žvakelė‘‘. Mokiniai vaizdingai reiškė mintis kas tai yra poezija:]

 

  • Poezija- tai knygos....
  • Poezija- eiliuotai parašytos knygos;
  • Poezija- viskas kartu raidės ir žodžiai;
  • Poezija- gražiai prirašyti popieriaus lapai.

 

     Po pamokos bibliotekos lentynoje neliko V.Palčinskaitė eiliuotų knygų. Nuoširdumas ir pasitikėjimas skaitytoju- tai vertybės, kurios prikelia knygą ilgai gyventi.

 

Straipsnį parengė Gimnazijos bibliotekininkė D. Mickienė 3a klasės mokytoja G.Kesminienė