Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje

Š. m. lapkričio 21 d. mūsų gimnazijoje buvo paminėta Lietuvos kariuomenės diena. Ta proga svečiavosi Lietuvos savanoriškos krašto apsaugos kariuomenės kariai. Vieni jų aktų salėje supažindino vyresnių klasių mokinius su savanoriška tarnyba kariuomenėje, jos struktūra, su baziniais kariniais mokymais. Taip pat suteikė žinių, kaip galima pradėti tarnybą ir tapti savanoriu kariu, bei kur ir kokiose mokyklose galima studijuoti karo mokslus.

Tuo tarpu kiti kariai parengė sporto salėje ginklų parodą ir paruošė vietas šaudymui į taikinius. Pasibaigus paskaitai aktų salėje, į sporto salę susirinko ne tik gimnazijos jaunieji šauliai, bet ir žemesnių klasių mokiniai. Visi norėjo savo rankose palaikyti ginklą ir išmėginti taiklumą. Tad pradžioje išklausę instruktažą, tiek vaikinai, tiek merginos galėjo pradėti šaudyti. Pasibaigus šaudymams buvo išrinkti trys nugalėtojai surinkę daugiausia taškų. Jais tapo Patrikas Stropus Ia kl., Monika Poškutė Ib kl. ir Karolis Grabauskas III b kl. Savanoriai kariai juos apdovanojo simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Renginys ne tik sudomino mokinius, suteikė įvairių žinių, bet ir paskatino labiau mylėti savo šalį, mokytis ją apginti. O Lietuvos kariuomenė šiemet kaip tik švenčia garbingą 95-ų metų sukaktį.