O ar tu žinai kaip NATO veikia?

Gruodžio 5 d. mūsų gimnazijos moksleivė Vytautė Rimkutė po atrankos buvo pakviesta dalyvauti LATA Jaunimo tarybos organizuotame seminare - simuliacijoje mokiniams "Kaip veikia NATO?" bei "atstovavo" Prancūzijai.

Renginys buvo sudarytas iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Teorinės dalies metu mokiniai išklausė tarptautinės teisės eksperto Dainiaus Žalimo pranešimą apie teisinius NATO veiklos pagrindus, vyr. ltn. Tomo Šyvoko pranešimą „Misija Afganistanas: asmeninė kario patirtis“ bei politologės Rimantės Budrytės pranešimą apie ISAF operacijos užuomazgas, eigą bei tikėtiną ateitį. 

Praktinės dalies metu – Šiaurės Atlanto Tarybos simuliacijoje – mokiniai atstovavo 28 Aljanso valstybes nares ir siekė apginti kiekvienos iš jų interesus, sprendžiant sudėtingą klausimą dėl Afganistano ateities. Po ilgų diskusijų šalys sutarė, jog tinkamiausia spręsti apie karių išvedimą būtų po 2014 m. balandį įvyksiančių Afganistano prezidento rinkimų ir planuoti visišką karių išvedimą iki 2016 m. pabaigos.