Skautų stovykla "Pabusk!"

Gegužės 8-10 dienomis vyko tradicinė pavasarinė skautų stovykla ,,Pabusk! Šiais metais stovykla įsikūrė Šiaulių rajone netoli Kuršėnų esančio Auksučių ūkio ir miškų centro teritorijoje. Šį centrą savo senelio žemėje įkūrė, aušrininko, publicisto, nacionalinio atgimimo veikėjo dr. Jono Šliūpo sūnus Vytautas, gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Į stovyklą susirinko virš 80 skautų ne tik iš Žemaitijos skautų organizacijos, bet atvyko svečių iš Vilniaus, Jūrų skautai. Pirmąjį vakarą stovyklautojai išėjo į 10 km. žygį Agailių bažnytėlėn, kuri įsikūrusi vidury miškų. Šv. Mišias aukojo iš Šiaulių atvykęs skautas kunigas Arūnas Jankauskis.

Į stovyklavietę skautai grįžo tik apie antrą valandą nakties. Ilgas naktinis žygis nesutrukdė kitą dieną anksti atsikelti ir pradėti programą. Iki pietų vyko skautiškų specialybių pristatymas, kiti galėjo pasiklausyti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės atstovų paskaitos arba apžiūrėti ginklus. Vėliau prisistatė ir apie savo veiklą papasakojo visos skautiškos organizacijos. Po pietų laukė staigmena – visi norintys galėjo pasikelti tikrų tikriausiu oro balionu. Vakarop atvyko Raudėnų folkloro ansamblis ,,Gerviki“ ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos ,,Etnostudija“. Stovyklautojai ,,davė garo“ iki pat sutemų. Dalis skautų nepabūgo purvo trąsos ir dalyvavo naktiniame žaidime. Pasibaigus šokiams, prie laužo ilgai skambėjo gitara, nenutilo dainos ir giesmės. Gera būti kartu, jausti sesės, brolio petį, dalintis gardžia kakava ir didžiausiu skanumynu ,,tinginiu“...

Ačiū tiems broliams ir sesėms, kurie pasistengė, kad ši stovykla būtų išskirtinė!

 

Medeinos draugininkė Virginija Katkuvienė