Pirmokai keliavo po Žemaitiją

Debesuotą gegužės 14-osios rytą, nepabūgę lietaus 1a klasės mokinukai su mamytės atkeliavo į mokyklą. Susėdo į autobusą ir išriedėjo Žemaitijos keliais. Pirmiausiai atvykome į Žemaitijos sostinę, Telšius. Čia aplankėme Žemaitijos kaimo ekspoziciją. Mini Žemaitijos kaimelyje nusikėlėme į prosenelių laikus. Apžiūrėjome tris sodybas: stambaus ir vidutinio ūkininko bei mažažemio valstiečio. Ten matėme įvairiausių senovinių rakandų, įrankių, baldų ir dar daugybę nematytų daiktų. Matėme žirgus, glostėme ožiukus, ėriukus ir triušiukus. Senąjį ožį vaišinome obuoliais. Lipome į didelį seną vėjo malūną. Žemaitijos kaimo ekspozicijoje dalyvavome edukacinėje veikloje „MAŽAS PIEMENĖLIS TURI BOTAGĖLĮ”. Edukacijos metu žaidėme piemenėlių žaidimus, matavomės klumpes, išbandėme naščius, kūrėme laužą ir kepėme „piemenuko kugelį“ – bulves. Po to keliavome į žemaičių muziejų „Alka“. Čia apžiūrėjome senųjų Lietuvos dvarininkų baldus, indus, papuošalus. Prie stebuklingo veidrodžio, kuris geba išpildyti slaptus norus, šnabždėjome savo paslaptis. Gėrėjomės Lietuvos gyvūnų bei paukščių iškamšomis, o balkone mums atsivėrė visi Telšiai lyg ant delno. Palikę Alkos muziejų pasileidome Mąsčio pakrante. Buvo labai gražu ir smagu: supomės, laipiojome ir čiuožinėjome ant laipynių ir karstynių. Toliau patraukėme ant Šatrijos piliakalnio. Pačioje piliakalnio viršūnėje radome raganą, su šluota ugniakuro pelenus žarstančią. Raganėlė mums papasakojo visas legendas ir padavimus apie Šatrijos piliakalnį.

 

Mokytoja L. Milieškienė