Švietimo mainų paramos fondo projektas „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“, finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis

Sedos Vytauto Mačernio gimnazija 2020 metais pasirašė sutartį  su Švietimo mainų paramos fondu  projekto „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ finansavimui. Projekto biudžetas  13766,51 eurai. Projektas  bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Sporto rėmimo fondo lėšos -12376,87 eurai. Likusią sumą finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė.   Numatomas veiklų laikotarpis 2020-2021 m.

Projekto tikslas:  Nupirkti sporto inventorių ir įrengimus, siekiant sustiprinti gimnazijos materialinę bazę kokybiškam mokinių, Sedos miesto ir seniūnijos aplinkinių kaimų bendruomenės narių aktyviam sporto ir laisvalaikio užtikrinimui. Nauja įranga bei inventorius būtų  motyvacija gimnazijos mokiniams, gyventojams užsiimti sportu, tobulinti savo fizinius sugebėjimus, gerinti sveikatą.

Tikimasi pritraukti daugiau jaunimo, pagyvenusių , įvairaus socialinio sluoksnio, lyties žmonių reguliariai sportuoti. Gimnazija siekia, kad mokiniai aktyviai sportuotų net tik pamokų metu, bet ir būtų intensyvesnė popamokinė fizinė veikla. Visa nupirkta įranga ir inventorius bus naudojamas Sedos mieste, visos veiklos bus vykdomos Mažeikių rajono  savivaldybės teritorijoje, kurioje yra labai mažas suaugusiųjų fizinio aktyvumo rodiklis ( 30,4 proc.-2018 m duomenimis).

Sporto projekto uždaviniai :

1. Papildyti gimnazijos sporto salę bei lauko sporto aikštyną kokybiškais ir šiuolaikiškais įrenginiais. Bus perkama lauko ir vidaus įranga (rankų lenkimo įranga, 2 lauko įrenginiai, suoleliai, kamuoliai, čiužiniai, marškinėliai projekto dalyviams, prizai ir kt.)
  2. Diegti pomėgį sportuoti sudarant sąlygas visiems norintiems užsiimti sportu, tobulinti savo sportinius sugebėjimus.
  3. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos iniciatyva prisidėti prie sveikos gyvensenos bei sportinės veiklos.

Numatytos veiklos : Organizuojami renginiai tarp mokinių, mokinių ir tėvų bei po metų vėl organizuojamas sportinis renginys.

Susumavus rezultatus, skelbiami kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai ir prizininkai.

Vyks tėvų ir mokinių sportinės veiklos.

Projektas skirtas Sedos gimnazijos mokiniams, miesto, aplinkinių kaimų įvairaus amžiaus, socialinės atskirties gyventojams.

Projekto poveikis bus akivaizdus, tiesioginiai naudos gavėjai bus gimnazijos mokiniai, vaikai, jaunimas, pagyvenę , įvairios socialinės padėties, lyties Sedos miesto, seniūnijos gyventojai. Jie  galės naudotis gimnazijoje esama atnaujinta įranga ir inventoriumi sporto užsiėmimams.

Projekto vykdytojai dirbs savanoriškais pagrindais.

Dėl Corona 19 viruso  paskelbto karantino projekto veiklos  nukeltos į 2021 m.   Pirmasis renginys prasidės birželio mėn. 18 d.

V. Rumbutienė

TAMO