Tėvelių edukacija 1b klasėje „Šv. Agotos duona“

Vasario 5 d. 1 b klasėje vyko edukacinis užsiėmimas „Šv. Agotos duona“. Šį užsiėmimą vedė Lėjos mamytė Aurelija Jonaitytė. Mokinius supažindino su Šv. Agota. Apžvelgė duonelės kelią nuo grūdelio iki stalo. Šv. Agota laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro. Šią dieną žmonės kepa duoną, todėl ir 1b klasės mokiniai tęsė senolių tradicijas. Jie kartu maišė duonelę, formavo kepaliukus, juos dekoravo ir bendrai kepė. Kol duonelė kepė, vaikai klausė pasakos „Pagrandukas“, plastilinu dekoravo rugio varpas, skanavo jau iš vakaro klasės draugės Lėjos iškeptą duonelę. Savo išsikeptus mažuosius kepaliukus nešėsi namo ne tik kartu su šeimos nariais paragauti, bet ir kaip apsaugą nuo nelaimių. Duonelė stebuklinga, nes kiekvienas vaiko kepalėlis pagamintas su didžiule meile. Vaikučiai nuoširdžiai dėkojo edukatorei Aurelijai Jonaitytei.

Gražina Vainutienė