Pi diena

• Paskelbta: 2024-03-14
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 14-oji tarptautinė skaičiaus Pi diena. Pi reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Paminėjimui ši diena pasirinkta dėl π reikšmės – 3,14.
Kovo 14-ąją ir mūsų gimnazijos mokiniai šventė skaičiaus Pi dieną.

5 kl. mokiniai susipažino su skaičiumi Pi, sužinojo jo reikšmę, domėjosi rekordais, klausėsi skaičiaus Pi dainos, kūrybiškai atvaizdavo skaičių Pi. Jų darbų parodą galite pamatyti 3 aukšte.

7-I kl. susirinko į  matematinę popietę-konkursą. Jos metu susipažino  su skaičiumi π, atliko praktines užduotis, susijusias su šia konstanta, ne tik kūrė bet ir varžėsi atsakydami į testo klausimus kahoot programėlėje.

Ši begalinė dešimtainė neperiodinė trupmena naudojama daugelyje matematikos, inžinerijos ir kitų mokslų formulėse. Ji laikoma viena svarbiausių matematinių konstantų. 6 kl. mokiniai tai ir bandė išsiaiškinti atlikti STEAM veiklą, kurioje matavo įvairių apskritimų skersmenį, spindulį, apskritimo ilgį, ieškojo kam lygus kiekvieno šio ilgio ir skersmens santykis.

Tokiomis pamokomis skatinamas mokinių kūrybiškumas, lavinama vaizduotė, mokomasi išsakyti savo nuomonę, įsiklausyti ir savarankiškai mąstyti.

SU PI DIENA!

Indrė Zozienė ir Vida Lukauskienė