I-II kl. konferencija ,,Mokomės tyrinėdami“

• Paskelbta: 2024-06-11
  • Kategorija: Renginiai

„Papasakok man – ir aš pamiršiu, parodyk man – ir aš prisiminsiu, įtrauk mane – ir aš

suprasiu“,- šiais žodžiais birželio 10 d. prasidėjo konferencija ,,Mokomės tyrinėdami“.

Konferenciją pradėjo buvusi gimnazijos mokinė Vykintė Rakauskaitė, pasiryžusi Ukrainos karo pradžioje rinkti ir vežti labdarą į užpultą šalį.

I ir II klasių gimnazijos mokiniai pristatė savo metinius asmeninius projektus, kuriuos atliko iš visų mokomųjų dalykų.

Asmeninių projektų temos įvairios: Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokinių vardų analizė (Adrija Kučinskaitė, IIa kl., mokytoja Rasa Čičirkaitė); Gimnazijos bendruomenės fizinio aktyvumo statistika (Laurynas Blazevičius, Ib kl., mokytoja Indrė Zozienė); Moksleivių laikas, praleistas internete (Justė Anickytė, IIa kl., mokytoja Jolanta Stanienė); Slapyvardis, jo kilmė ir reikšmė (Armandas Keras, IIa kl., mokytoja Rasa Čičirkaitė); Karalienės Viktorijos era (Rugilė Čiuldytė, IIa kl., mokytoja Vilma Urbonienė);

Natūralūs dažai ir jų istorija (Augustė Česnauskaitė, IIa kl., mokytoja Indrė Lileikienė); Šikšnosparniai Mažeikių rajone (Einius Derkintis, Ia kl., mokytoja Virginija Katkuvienė), Vandens šiluminis plėtimasis (Atlanta Samoškaitė, Ia kl., mokytoja Irena Joneikienė); Matematika ir finansai (Deimantė Turauskaitė, Ia kl., mokytoja Laima Steponkevičienė).

Grožėjomės darbų paroda ,,Mastelis ir jo reikšmė gamtoje“ (Benediktas Kličius ir Nedas Niuniava, IIa kl., mokytojas Darius Purkėnas); ,,Fizikiniai reiškiniai mūsų aplinkoje“ (Saulė Jonušaitė, Ia kl., mokytoja Irena Joneikienė).

Skambėjo vyresniųjų mokinių atliekamo choro dainos. Mokytoja Lina Rupšienė.

33 gimnazijos mokiniai sėkmingai baigė VDU ,,Sumanaus moksleivio akademijos Mažeikių eksperimentinę klasę“ ir įteikti pažymėjimai.

Gimnazijos vadovė Aušra Kazlauskienė pasidžiaugė ir padėkojo kiekvienam už skaitytus pranešimus ir uždavė namų darbus: pasidomėti, kokiu slapyvardžiu rajoniniame laikraštyje ,,Santarvė“ pasirašo buvusi gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė.

Laurynas Blazevičius